Zamknij

Zakaz kąpieli w morzu! Detonacja min!

10:03, 11.10.2018 | J.F
REKLAMA
Skomentuj

Uwaga, w czwartek od godziny 9 do 15 obowiązuje kategoryczny zakaz kąpieli w Bałtyku, w pobliżu Gdyni, Sopotu i Kosakowa!

Powodem jest akcja neutralizacji min morskich, przeprowadzana przez Marynarkę Wojenną.  Niewybuchy z czasów II wojny światowej zalegają w okolicy portu w Gdyni. Zdetonowanie nastąpi po wydostaniu min z dna i transporcie w odpowiednie miejsce tj. w okolicach Kępy Redłowskiej. W tym czasie zostanie wprowadzony zakaz kąpieli i żeglugi morskiej. 

 

źródło: facebook/WOPR Sopot 

 W celu zabezpieczenia potencjalnie zagrożonego rejonu, prowadzone będą wspólne patrole Policji i Straży Miejskiej oraz WOPR.

Zarządzeniem porządkowym Nr 12 Dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni z dnia 20 września 2018 r. ustanowiono strefy bezpieczeństwa wokół miejsca składowania obiektów niebezpiecznych usuniętych z rejonu Portu Gdynia i przeznaczonych do neutralizacji ( Dz. Urz. Woj. Pomorskiego poz. 3643 ) wprowadzono okresowo ograniczenia i zakazy kąpieli, prowadzenia wszelkich prac podwodnychprzepływu, kotwiczenia i uprawiania rybołówstwa. Powyższe zakazy i ograniczenia podawane będą na bieżąco w drodze ostrzeżeń nawigacyjnych.

To nie pierwszy raz, kiedy służby będą detonować miny. W Gdyni podobne akcje miały miejsce kilkakrotnie, ostatnio np. w 2015 roku, gdy neutralizowano pięć niewybuchów. 

(J.F)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone