Zamknij
REKLAMA

Gastronomicy z Sopotu wspierają kobiety! Kolejne lokale dołączają do protestu

20:30, 28.10.2020 | P.S
Skomentuj Kolaż. Fot. - Facebook - Mewa Towarzyska / Facebook - Trzy Siostry
REKLAMA

Kolejni sopoccy przedsiębiorcy włączyli się w protesty organizowane w ramach Strajku Kobiet. Swojego poparcia udzielili liczni gastronomicy, w tym między innymi Klub Aterlier, Trzy Siostry, Mewa Towarzyska, Świadomość czy Cały Gaweł. Przedstawiciele branży zapowiedzieli wyjście na ulice, dołączenie do protestów samochodowych lub wsparli ideę strajku w sposób symboliczny.

Trzy Siostry protestują

W niedzielę o wsparciu dla protestów poinformował klub Trzy Siostry. zamieszczając zdjęcie z protestu, który odbył się przy Pomniku Poległych Stoczniowców 1970 w Gdańsku. Do fotografii był dołączony podpis "Jesteśmy razem". Kolejne nawoływania do protestu zostały opublikowane dzisiaj po południu. "Jutro wszyscy razem!!" - czytamy na fanpage'u lokalu. "Halo, Trójmiasto i okolice - łączymy siły! Już jutro, każdy kto ma dość wsiada w samochód i strajkuje. Każdy kto ma dość wychodzi na ulice. Każdy kto ma dość - niech powie o tym głośno! Gastronomia, kobiety, przedsiębiorcy, turystyka, transport, taksówkarze, branża fitness - wszyscy!" 

Mewa Towarzyska jest kobietą

Klub Mewa Towarzyska wystosował swoje stanowisko w sprawie protestów dziś przed godziną 11. Przedstawiciele lokalu wyrazili poparcie dla strajku generalnego. "Mewa jest kobietą, dlatego nawet jeśli moglibyśmy dziś pracować to byśmy tego nie zrobili. Jesteśmy z Wami, wspieramy, kibicujemy, wychodzimy na ulice, bronimy i podziwiamy!" - zapewniali pracownicy klubu.

W trosce o protestujących Mewa Towarzyska wystosowała apel. "Apelujemy jednak o jedno - szanujmy się, nie burzmy, a budujmy i nie dawajmy argumentów rządzącym, które w jakikolwiek sposób będą mogły zdeptać wszystko to, co do tej pory udało się osiągnąć. A udało się wiele! To dzięki Wam drogie Panie, ludziom na nowo rozpaliły się serca, widząc nadzieje na lepszą przyszłość! Niech ogień nie gaśnie, niech płonie siła".

Atelier. Pokażmy siłę

Około godziny 10.30 do udziału w protestach zachęcał także klub Atelier, mieszczący się w sąsiedztwie Teatru im. Agnieszki Osieckiej. 

"Jutro o 15:30 widzimy się na parkingu Multikina w Gdańsku Każdy, kto ma dość, wsiada w samochód i strajkuje! Każdy, kto ma dość, wychodzi na ulice! Każdy, kto ma dość - niech powie o tym głośno! Gastronomia, kobiety, przedsiębiorcy, turystyka, transport, taksówkarze, branża fitness - wszyscy pokażmy siłę!" - przekonywali przedstawiciele klubu.

Cały Gaweł - liczą się symbole

Poparcia dla strajku udzielił także Cały Gaweł. Choć restauracja nie wystosowała żadnego apelu, to wczoraj po godzinie 11 opublikowała wpis zilustrowany bardzo wymownym zdjęciem.

Na fanpage'u lokalu czytamy: "Zamykamy się. Niestety. Działamy dziś do 21:00. Próbowaliśmy funkcjonować z wynosami i dowozami, ale zgodnie z naszymi przypuszczeniami - była to kropla w morzu wszystkich bieżących kosztów funkcjonowania Całego Gawła. Wypatrujemy przyszłości, głęboko wierząc, że niedługo ponownie spotkamy się w tym samym miejscu i Gronie - Was Drodzy Goście oraz Was Drodzy Restauratorzy, życząc nam wszystkim lepszego jutra".

Restauracja opatrzyła swój post symbolem strajku.

Fot. Facebook - Cały Gaweł

Świadomość - Wolność kocham i szanuję

Solidarność ze strajkującymi okazała również restauracja wegetariańska Świadomość. Pracownicy lokalu nie kryli swoich przekonań.

- Każdy człowiek rodzi się wolny i ma prawo do decydowania o swoim życiu w każdym jego aspekcie. Każdy akt przeciwny temu naturalnemu prawu jest nieludzki, a każdy człowiek próbujący to zmienić jest wynaturzony. Wolność...kocham i szanuję! - czytamy we wpisie na fanpage'u lokalu z 27 października.

[ZT]6295[/ZT] 

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA