Zamknij

Stop paserom samochodowym! Likwidacja dziupli przestępczej!

14:33, 10.10.2018 | Ewa Podlasińska
REKLAMA
Skomentuj

Odzyskane audi A6, kilkadziesiąt zabezpieczonych części samochodowych, zlikwidowanie dziupli przestępczej oraz schwytanie trzech paserów – to wynik działań funkcjonariuszy kryminalnych z Sopotu przy udziale policjantów z Komendy Wojewódzkiej z Kwidzyna na jednej z posesji powiatu kwidzyńskiego.

Kilka dni temu miejscowi policjanci zostali powiadomieni o kradzieży samochodu marki audi A6. Do zdarzenia doszło w nocy na jednym z parkingów w Sopocie. Pokrzywdzony mężczyzna wycenił wartość auta na kwotę na 50 tysięcy złotych. Od momentu zgłoszenia nad sprawą pracowali sopoccy kryminalni. W wyniku intensywnych działań funkcjonariusze zlokalizowali miejsce, do którego przewieziono samochód i wspólnie z policjantami z Komendy Wojewódzkiej w Kwidzynie weszli na teren namierzonej posesji znajdującej się w tamtejszym powiecie.

Na miejscu zatrzymano trzech mężczyzn, którzy pomagali złodziejowi  w ukryciu skradzionego pojazdu. W chwili wtargnięcia policjantów zajmowali się rozbieraniem poszukiwanego auta na części. Ustalono, że zatrzymani są mieszkańcami Kwidzyna. Sprawcy trafili  do policyjnego aresztu. Na terenie posesji funkcjonariusze znaleźli setki podchodzących najprawdopodobniej  ze skradzionych aut części samochodowych, dlatego wspólnie z biegłym przeprowadzili szczegółowe oględziny. Zabezpieczono łącznie kilkadziesiąt przedmiotów.

Na podstawie zebranych dowodów, policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie przedstawili zatrzymanym zarzut paserstwa i doprowadzili sprawców do prokuratury w celu przeprowadzenia dalszych czynności procesowych. Przedstawiciel Prokuratury Rejonowej w Sopocie przesłuchał mężczyzn i zastosował wobec nich dozór policyjny.

Za paserstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

(Ewa Podlasińska)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone