Zamknij
REKLAMA

Jacek Karnowski pisze do restauratorów: "Za wprowadzonymi obostrzeniami nie idą adekwatne pakiety pomocowe"

11:41, 25.10.2020 | A.N
Skomentuj
REKLAMA

W związku z wprowadzonymi obostrzeniami, które poskutkowały zamknięcie lub ograniczenie działalności lokali gastronomicznych, list do restauratorów wystosował prezydent Sopotu Jacek Karnowski. Krytycznie odniósł się do działań rządu i zapowiedział pomoc dla sopockich przedsiębiorców.

Szanowni Państwo,


wprowadzone przez rząd ograniczenia, związane z zamknięciem lokali gastronomicznych, z całą pewnością są dla Państwa ogromnym problemem i obciążeniem. Rozumiem Państwa wątpliwości i rozterki. Najbliższa przyszłość jest od ponad pół roku zupełnie nieprzewidywalna. Brakuje jasnej strategii i przejrzystych zasad. Jednocześnie w ślad za wprowadzanymi ograniczeniami nie idą adekwatne pakiety pomocowe, które pokryłyby odnotowywane straty. Wiem, iż od samego początku byli Państwo świetnie przygotowani, aby działać bezpiecznie i przestrzegać wszelkich wymaganych zasad bezpieczeństwa. Za to serdecznie Państwu dziękuję.


Miasto ma dużo mniejsze możliwości wsparcia niż rząd. Jednak ze swojej strony deklaruję, iż pochylę się nad nową sytuacją i podejmę decyzje, które choćby w pewnym stopniu będą dla Państwa realną pomocą. Zachęcam do śledzenia bieżących informacji na stronie internetowej www.sopot.pl.

 

W pierwszej kolejności, już dziś, chcemy uruchomić kolejną odsłonę akcji promującej obiekty gastronomiczne, które będą oferowały sprzedaż posiłków na wynos oraz na dowóz. W związku z tym zachęcam Państwa do zgłaszania swoich obiektów na adres mailowy przepisnasopot@sopot.pl. Będę przekonywać mieszkańców, iż zamawianie posiłków jest bezpieczne, a każdy tego typu gest będzie wsparciem i okazaniem pomocy w tych trudnych chwilach. Mam nadzieję, iż z pomocą miasta oraz mieszkańców uda się Państwu przetrwać ten ciężki czas.

Źródło: Urząd Miasta Sopotu 

(A.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

lokalatorlokalator

5 0

Można czynsz obniżyć do 1 zł. 11:55, 25.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Przymusowe szczepienPrzymusowe szczepien

0 1

Dlaczego nikt nie mówi o tym? Przymusowe szczepienia - https://www.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/PrzebiegProc.xsp?id=6889A79933DB016EC125860600503AFC 08:47, 26.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA