Zamknij
REKLAMA

M. Skwierawski: "Dla wielu własne mieszkanie to spełnienie marzeń". Sopocianie otrzymali lokale do samoremontu

21:00, 25.09.2020 | P.S
Skomentuj Fot. Facebook - Marcin Skwierawski
REKLAMA

Jak informowaliśmy na początku miesiąca, ogłoszono listę dwunastu sopockich rodzin, które otrzymają mieszkania komunalne od miasta. To już czwarta edycja programu, dzięki któremu wiele sopockich rodzin będzie mogło się usamodzielnić. W piątek, 25 września, wiceprezydent Sopotu Marcin Skwierawski poinformował o tym, że umowy z mieszkańcami zostały już podpisane.

Samorządowiec podzielił się wpisem w mediach społecznościowych. W poście możemy przeczytać o licznych korzyściach związanych z udziałem w programie.

- Dwanaście sopockich rodzin otrzyma mieszkania do samoremontu. Właśnie podpisałem 12 umów. Dla wielu własne mieszkanie to spełnienie marzeń. Samoremont to programu, w którym można otrzymać mieszkanie komunalne w zamian za wykonanie remontu bez konieczności czekania w kolejce. Staramy się wspierać sopocian, szczególnie młode rodziny z dziećmi. Wiem jak ważne jest posiadanie „swojego kąta”, jakie daje to poczucie stabilizacji i bezpieczeństwa - pisał Marcin Skwierawski na swoim facebookowym profilu.

Udostępnianie mieszkań na podobnych zasadach rozpoczęto w 2016 roku. Adresatami programu są dotychczasowi mieszkańcy Sopotu. Ma to być szansa zwłaszcza dla młodych rodzin, które chcą powiększyć swoją życiową przestrzeń.

Źródło: Facebook

[ZT]5960[/ZT]

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

GmsGms

2 0

Lepiej kupić Nowe na kredyt, niż takie, oglądaliśmy koszt samoremontu nie warty tego, a i mieszkanie nie zostaje lokatora potem 08:08, 26.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA