Zamknij
REKLAMA

"Nam nie ubędzie, a możemy robić wielkie rzeczy": internauci po apelu J. Karnowskiego ws. uchodźców [KOMENTARZE]

14:31, 19.09.2020 | A.N
Skomentuj Fot. Emil Bogumił, www.esopot.pl || James Gordon from Los Angeles, California, USA / CC BY (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)
REKLAMA

Na antenie Radia Zet Prezydent Miasta Sopotu Jacek Karnowski odniósł się do sytuacji osób, które mieszkały w spalonym obozie Moria na greckiej wyspie Lesbos. Przyznał, że Polska powinna być solidarna i pomóc osobom, które straciły dach nad głową. Jego słowa wywołały lawinę komentarzy.

Jacek Karnowski przyznał we wtorek, że jest rozczarowany polityką rządu. Zauważył, że Polski nie dotknął kryzys migracyjny.

Część komentujących zwracała uwagę, że byłym mieszkańcom obozu Moria warto pomagać, jednak na miejscu, nie sprowadzając ich do Polski.

Możemy im pomóc, jak najbardziej. Ściąganie ludzi do naszego kraju, gdzie i tak będą szukali okazji do wyjazdu na Zachód, nie będzie dla nich ratunkiem. Wskazana jest pomoc materialna, rzeczowa - zauważył pan Krzysztof

Z tego co wiem to pomagamy; finansowo, rzeczowo, przekazaliśmy m.in. 150 domów modułowych, co jeszcze powinniśmy zrobić? - dodała pani Miriam. 

Jedna z komentujących zauważyła, że najpierw należy pomagać obywatelom Polski, bo sporo z nich znajduje się w trudnej sytuacji. 

500+, 300+, bony turystyczne - mało. Ach ta roszczeniowość - zauważyła pani Wiesława.

A polscy potrzebujący są lepsi od innych potrzebujących? - zapytał pan Radosław. 

Część osób przyznała rację Jackowi Karnowskiemu i zauważyła, że Polacy powinni być życzliwi oraz solidarni. Wskazywali, że podczas II Wojny Światowej i okres PRL, mieszkańcy naszego kraju również migrowali.

Nie można patrzeć tylko na czubek własnego nosa. Jak mamy to przecież można się podzielić.. Nam nie ubędzie, a tam może zrobić wielkie rzeczy - skomentował pan Andrzej.

Zapomnieli Polacy jak byli uciekinierami z PRLu i oczekiwali szybkiego transferu z obozów przejściowych do krajów przeznaczenia ? Czujemy się lepszą, wyższą rasą... - zaznaczył pan Jacek.

Nie brakowało również osób, które słowa Prezydenta Sopotu wulgarnie krytykowały. Część internautów dodało komentarze nazywające uchodźców gwałcicielami i "czarnuchami". Zwracano także uwagę, że nie należy sprowadzać uchodźców do Sopotu, ponieważ oferowane im mieszkania powinny zostać przyznane sopocianom.

(A.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

RafałRafał

1 1

Chciałbym poznać tych internautów. 14:49, 20.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DobraradaDobrarada

3 0

Uporzadkuj swoj wlasny dom, zanim zaczniesz sprowadzac do niego gosci.

A przedewszystkim, z kultory wypadalo by najpierw zapytac o opinie mieszkancow tego domu; a dopiero potem oglaszac zaprosiny. 22:08, 20.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA