Zamknij
REKLAMA

Kurort w duchu Zero Waste! Przed nami ekopiknik na Sopockim Rynku

11:50, 18.09.2020 | P.S
Skomentuj esopot.pl
REKLAMA

Po raz drugi mieszkańcy Sopotu spotkają się na rynku, by na wielkim pikniku zachęcać wszystkich do ekologicznego stylu życia. W sobotę, 19 września, w godz. 11.00-15.00, na terenie targowym znajdzie się m.in. strefa warsztatów, targ zero waste, będą proekologiczne wykłady i dyskusje, sprzedaż rękodzieła i ekologicznych produktów. Będzie także możliwość oddania głosu na projekty Budżetu Obywatelskiego.

W programie pikniku:

Strefa warsztatów, m.in.:

  • Plasitic is not so fantastic (o szkodliwości, jaką niesie za sobą wszechobecność plastiku oraz tego, co powstaje podczas jego rozpadu, czyli mikroplastiku, stanowiącego ogromne zagrożenie dla naszego środowiska morskiego)
  • Ekozabawki (będzie można zbudować żaglówki ze skrawków materiałów, kory i pudełek po żywności, domki dla ptaków z kartonów po mleku, pociąg z tekturowych rolek, np. po papierze toaletowym, zabawki z wytłoczek po jajkach)
  • Permakultura (o uprawach w harmonii z naturą; uczestnicy zbudują skrzynki do sadzenia, poznają różne ciekawe rozwiązania, które mogą zainspirować do tego typu upraw nawet na balkonach)

Gry ekologiczne z nagrodami (gra dla dzieci i dorosłych, która uczy i wyjaśnia zależności, jakie występują w klimacie i wyjaśnia jak zmiany klimatyczne wpływają na środowisko naturalne)jak być less waste – praktyczna nauka proekologicznych działańtarg zero waste – produkty ułatwiające bycie ekoodpowiedzialnymstrefa gastronomiczna i strefa relaksuwykłady i dyskusjepunkt do głosowania na budżet obywatelski

Program wykładów:

  • 11.15-11.45 -  Anna Desogus, założycielka Ambasady Czystej Planety, opowie o problemach dot. plastiku - na czym polega kryzys zanieczyszczenia plastikiem, jakie są ograniczenia recyklingu oraz jakich rozwiązań potrzebujemy?
  • 12.00-12.30 - Sylwia Luks, sopocianka w wyboru, założycielka marki Looks by Luks, opowie jak prowadzić etyczny biznes i żyć z rodziną w duchu less waste12.45 - 13.15 - Marcin Kiełt, wiceprezes Fundacji Planet For Generations, opowie o filozofii Zero Waste i jej zastosowaniu w domu oraz w życiu codziennym
  • 13.30-14.00 - Iwona Chamska z Farmy Czerniec przedstawi zalety ogrodów permakulturowych oraz omówi metody ich zakładania i uprawiania
  • 14.15-14.45 - Małgorzata Kiełt, prezes Fundacji Planet for Generations, opowie o podstawach, rozwiązaniach i pozytywnych stronach Gospodarki w obiegu zamkniętym.

Podczas pikniku będzie można odebrać zestaw Sopot Naturalnie, by  stawiać kolejne kroki do bycia ekoodpowiedzialnym.

W przypadku, gdy liczba zachorowań w Sopocie zdecyduje o zakwalifikowaniu gminy do strefy żółtej bądź czerwonej, piknik zostanie automatycznie odwołany.

Więcej informacji: facebook.

Źródło: Sopot Naturalnie - facebook

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA