Zamknij
REKLAMA

Sopocki weekend na haju! Wpadli w ręce policji, bo nie mieli ważnych biletów

11:10, 14.09.2020 | P.S
Skomentuj Fot. Komenda Miejska Policji w Sopocie
REKLAMA

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku zatrzymali dwóch nastolatków w wieku 16 i 17 lat, którzy przy sobie mieli narkotyki. Okazało się też, że 17-latek był poszukiwany przez gdyńskich policjantów celem doprowadzenia do młodzieżowego ośrodka wychowawczego. Wczoraj sprawcy usłyszeli zarzuty posiadania przy sobie zakazanych substancji i o ich dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny. Ponadto osadzony w policyjnej izbie dziecka 17-latek wkrótce trafi do ośrodka wychowawczego.

Wczoraj w godzinach popołudniowych dyżurny sopockiej komendy otrzymał zgłoszenie, że trzech nastolatków poruszało się komunikacją trójmiejską bez ważnych biletów i zostali ujęci przez kontrolerów. Pełniący służbę w rejonie dworca w Sopocie policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku natychmiast podjęli interwencję i wylegitymowali całą trójkę. Okazało się, że są to mieszkańcy Gdyni w wieku 15, 16 i 17 lat.

Po tym, jak policjanci sprawdzili w policyjnych bazach, że 17-latek jest poszukiwany celem doprowadzenia do młodzieżowego ośrodka wychowawczego, cała trójka została przewieziona do sopockiej komendy. W trakcie dalszych działań na pytanie, czy nie mają przy sobie zakazanych substancji, 17-latek i jego 16-letni kolega wyraźnie zaczęli się denerwować. Nie uszło to uwadze interweniujących policjantów, którzy sprawdzili ich bagaż, a następnie przeszukali nastolatków. Stróże prawa znaleźli w portfelu 17-latka i w kieszeni spodni 16-latka tabletki, które zabezpieczyli. Przeprowadzone badanie narkotesterem wykazało, że są to substancje psychotropowe w postaci MDMA.

Jeszcze tego samego dnia na podstawie zebranych dowodów 16-latek i 17-latek usłyszeli zarzuty posiadania przy sobie narkotyków. Za ten czyn odpowiedzą oni przed sądem rodzinnym, do którego policjanci przekażą akta sprawy. Po zakończeniu czynności 16-latek i 15-latek zostali przekazani opiekunom prawnym, natomiast 17-latek trafił do policyjnej izby dziecka, skąd zostanie przewieziony do młodzieżowego ośrodka wychowawczego.

Areszt dla 23-letniego mieszkańca Gdyni

Sopoccy policjanci po pościgu zatrzymali 23-latka z Gdyni, który z narkotykami i pod ich wpływem jechał rowerem. Dodatkowo w wynajmowanym przez niego mieszkaniu kryminalni znaleźli i zabezpieczyli blisko kilogram suszu konopi oraz środki psychotropowe w postaci ponad 250 tabletek i substancji krystalicznej. Policjanci zabezpieczyli też na poczet przyszłej kary pieniądze w kwocie ok. 30 tys. zł. Sprawca usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, a sąd aresztował go na 3 miesiące.

W minioną środę (09.09.2020 r.) policjanci prewencji patrolując rejon miasta około północy na Alei Niepodległości zauważyli rowerzystę, który na ich widok zaczął uciekać. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za cyklistą i po pościgu zatrzymali go. Okazało się, że 23-letni rowerzysta ma w plecaku kilka porcji narkotyków, które policjanci zabezpieczyli. Dodatkowo widząc nienaturalne zachowanie młodego mieszkańca Gdyni policjanci sprawdzili, czy nie znajduje się on także pod wpływem zakazanych substancji. Przypuszczenia mundurowych potwierdziły się. Wstępne badanie śliny wykazało u 23-latka obecność marihuany i pobrano od niego krew do dalszych badań. Zatrzymany gdynianin został osadzony w policyjnym areszcie.

Pracujący dalej nad sprawą kryminalni bardzo dokładnie sprawdzili wynajmowane przez 23-latka mieszkanie w Gdyni i znaleźli tam znaczne ilości narkotyków. W pochowanych pudełkach w kuchni funkcjonariusze zabezpieczyli blisko kilogram suszu konopi oraz środki psychotropowe w postaci 252 tabletek i substancji krystalicznej. Policjanci znaleźli też i zabezpieczyli na poczet przyszłej kary pieniądze w kwocie blisko 30 tys. zł.

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy funkcjonariusze przekazali do prokuratury i doprowadzili tam zatrzymanego 23-letniego sprawcę. Prokurator przedstawił mieszkańcowi Gdyni zarzuty posiadania przy sobie narkotyków, a w mieszkaniu znacznej ilości narkotyków. Ponadto po przesłuchaniu podejrzanego prokurator skierował do sądu wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. W miniony piątek sąd przychylił się do tego wniosku i najbliższe 3 miesiące 23-latek spędzi w areszcie. Sprawa jest rozwojowa.

Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności. W przypadku posiadania znacznej ilości narkotyków sprawcy grozi do nawet 10 lat więzienia.

Komenda Miejska Policji w Sopocie

[ALERT]1600074198710[/ALERT]

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%