Zamknij
REKLAMA

W Sopocie nie stosują się do obostrzeń? Dziesiątki pouczeń w trakcie minionego weekendu

17:00, 07.09.2020 | P.S
Skomentuj Fot. Komenda Miejska Policji w Sopocie
REKLAMA

Sopoccy policjanci przypominają o obowiązujących obostrzeniach w zakresie pandemii koronawirusa. W trosce o bezpieczeństwo funkcjonariusze prewencji i ruchu drogowego sprawdzają, czy osoby przebywające m.in. w sklepach, klubach i innych lokalach stosują się do obowiązujących obostrzeń wprowadzonych w związku z walką z koronawirusem. Sprawdzane są także środki transportu publicznego i inne miejsca gromadzenia się osób. Ponadto dzielnicowi kontrolują osoby objęte kwarantanną domową i o wszelkich nieprawidłowościach na bieżąco informują sanepid. Pamiętajmy, koronawirus nie zniknął. Stosujmy się do zaleceń sanitarnych i wspólnie dbajmy o bezpieczeństwo.

Od początku pandemii koronawirusa policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie prowadzą różnego rodzaju działania mające na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się choroby Covid-19. Funkcjonariusze prewencji i ruchu drogowego sprawdzają, czy osoby przebywające m.in. w sklepach, restauracjach i innych lokalach stosują się do obowiązujących obostrzeń wprowadzonych w związku z walką z koronawirusem. Sprawdzane są także środki transportu publicznego i inne miejsca gromadzenia się osób. Ponadto dzielnicowi kontrolują osoby objęte kwarantanną domową. Prowadzone rozmowy ukierunkowane są na zapobieganie i ograniczenie rozprzestrzeniania się niewidzialnego wroga. Celem policyjnych działań jest też wzrost świadomości na temat panującego zagrożenia. W odpowiedzi na widok braku przestrzegania przepisów i zaleceń sanitarnych mundurowi stale interweniują i zwracają uwagę na zagrożenie, z jakim wszyscy mamy do czynienia.

Tylko w miniony weekend dzielnicowi, policjanci prewencji oraz funkcjonariusze drogówki kontrolowali różne miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do łamania przepisów sanitarnych. Wspólnie z pracownikami sanepidu w godzinach wieczorowo-nocnych sprawdzane były także kluby i lokale nocne. Podczas tych działań policjanci pouczyli bądź zwrócili uwagę 80 osobom, a 2 kolejne osoby zostały ukarane mandatami karnymi za naruszenie wprowadzonych ograniczeń.

Policjanci cały czas podkreślają, że obowiązujące ograniczenia oraz nakazy mają na celu ochronę zdrowia i życia nas wszystkich. Dlatego bądźmy odpowiedzialni, stosujmy się do zaleceń sanitarnych i dbajmy o siebie nawzajem. Przypominamy też, że w przypadku rażącego naruszenia przepisów wprowadzonych w związku z walką z koronawirusem policjant może nałożyć mandat karny w kwocie do 500 złotych lub skierować wniosek o ukaranie do sądu, a także powiadomić inspektowa sanitarnego. Kara administracyjna nałożona przez tę instytucję może wynieść nawet 30 tys. zł.

Koronawirus nie zniknął. Stosujmy się do zaleceń sanitarnych i wspólnie dbajmy o bezpieczeństwo.

Komenda Miejska Policji w Sopocie

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA