Zamknij
REKLAMA

Kraków w Sopocie: Lajkonik, tradycyjne obwarzanki i moc atrakcji na Skwerze Kuracyjnym [VIDEO]

17:56, 06.08.2020 | J.F
Skomentuj kraków.pl
REKLAMA

Muzyka, teatr, konkursy i obwarzanki! Lajkonik rozdający buławą razy na szczęście, tradycyjne obwarzanki, koncerty, spektakle – Kraków przyjeżdża do Sopotu, aby zachęcić mieszkańców kurortu do odwiedzenia stolicy Małopolski w ramach kampanii „Kraków nieodkryty”.

W dniach 7-9 sierpnia po odrobinę tego, co pod Wawelem najlepsze, zapraszamy na skwer Kuracyjny. Zróżnicowana baza noclegowa i gastronomiczna, warte zobaczenia zabytki, niepowtarzalna atmosfera, ciekawa oferta kulturalna i przyroda, z którą można obcować nie opuszczając granic administracyjnych miasta – to wszystko czeka na tych, którzy zdecydują się spędzić w Krakowie dłuższy lub krótszy urlop.

W tym roku Kraków przypomina, że turystyczne oblicze miasta to nie tylko zabytki z pierwszych stron przewodników.

"Dawna stolica Polski zachwalała u siebie walory zielonego i kulturalnego Sopotu"

– Tym razem chcemy zachęcić turystów, aby przeszli, przejechali czy przepłynęli Kraków i spojrzeli na niego z nieco innej perspektywy – mówi Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa i dodaje, że miasto można zwiedzać wiele razy i za każdym razem dowiadywać się o nim czegoś nowego. W czerwcu Kraków popisał porozumienie z Trójmiastem o współpracy promocyjnej w trwającym letnim sezonie turystycznym. Jej celem jest ożywienie kulturalne i gospodarcze miast w niełatwym czasie pandemii COVID-19. W ramach współpracy promocyjnej obu miast w przestrzeni miejskiej Sopotu i mediach miejskich, pojawiły się informacje zachęcające mieszkańców nadmorskiego kurortu do przyjazdu do Krakowa. Natomiast dawna stolica Polski zachwalała u siebie walory zielonego i kulturalnego Sopotu.

– Odwiedzającym Sopot szczególnie polecam liczne wydarzenia kulturalne które odbywają się w mieście, a także nasze tereny zielone – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydent Sopotu.

– Mamy przepiękne lasy okalające miasto, parki miejskie, błonia, hipodrom. Daje to wiele możliwości aktywnego i bezpiecznego spędzenia wolnego czasu. Zapraszam mieszkańców Krakowa i okolic do Sopotu, nie tylko w wakacje, także jesienią – dodaje wiceprezydent Magdalena Czarzyńska-Jachim.

Teraz przyszedł czas na zaprezentowanie w Sopocie, tego co w Krakowie najlepsze. – Liczymy, że pomogą nam w tym najbardziej znane symbole Krakowa: Lajkonik, Smok Wawelski i obwarzanki – mówi Monika Chylaszek, dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej UMK.

– Przygotowujemy też konkursy wiedzy o Krakowie oraz warsztaty dla najmłodszych, oczywiście wszystko z uwzględnieniem reżimu sanitarnego. Atrakcji z pewnością na stoisku Krakowa nie zabraknie. Mamy nadzieję, że zachęcimy wszystkich, którzy teraz odpoczywają nad morzem, bo ruszyli w dalszą podróż i odkryli wszystkie skarby i atrakcje Krakowa – wyjaśnia Monika Chylaszek. W programie znalazły się przygotowane przez Żywe Muzeum Obwarzanka warsztaty dla dzieci i rozdawanie obwarzanków, popisy teatrów: ognia – Los Fuegos i ulicznego KTO oraz występy zespołu Sokół Orchestra w muszli koncertowej. Znajomość gwary krakowskiej, hejnału mariackiego i najważniejszych zabytków pozwoli sięgnąć po nagrody w konkursach wiedzy o mieście. Będzie można też powalczyć o nocleg na Zamku Królewskim na Wawelu! Do tego hasanie Lajkonika, możliwość zrobienia sobie zdjęcia z Krakowem oraz latający smok Teatru Groteska! Serdecznie zapraszamy na krakowskie stoisko w godz. 10:00 do 18:00. Z kartą taniej Kampanii „Kraków nieodkryty” towarzyszy akcja #zwiedzajKrakow.

Od 1 lipca można liczyć na 20 procentową zniżkę na rozmaite atrakcje: wizytę w muzeach, odkrywanie miasta z przewodnikiem, nocleg z widokiem na Sukiennice czy uliczki Kazimierza, smakowite dania i pyszną kawę w krakowskich lokalach czy zakupy i usługi u lokalnych przedsiębiorców. Zamek Królewski na Wawelu zamiast zniżki ma specjalną ofertę. Kupując bilet wstępu można liczyć na dodatkowy bilet na Basztę Sandomierską albo do Ogrodów Królewskich. Obiekty biorące udział w programie łatwo rozpoznać po naklejkach z napisem #zwiedzajKrakow. Aby otrzymać rabat wystarczy przy kasie okazać kartę #zwiedzajKrakow (otrzymają ją osoby, które spędzą przynajmniej jedną noc w obiekcie noclegowym mającym status partnera programu). Kartę #zwiedzajKrakow można otrzymać w recepcji obiektu noclegowego. Karta uprawnia też do korzystania z ulgowego biletu 72-godzinnego w komunikacji miejskiej.

inf. UMS

[ZT]5502[/ZT]

 

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA