Zamknij
REKLAMA

Sopot: Zaniedbany i głodzony - inspektorzy TOZ odebrali chorego psa

12:04, 04.08.2020 | A.N
Skomentuj Fot. Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt Sopotkowo
REKLAMA

Otwarty nowotwór na nodze, przepuklina, wymioty i biegunki. Życie 11-letniego Tarzana nie należało do najłatwiejszych. Chory, zaniedbany i zagłodzony pies został interwencyjnie odebrany przez inspektorów Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Sopocie. 

Zwierzę żyło w bólu i cierpieniu od dłuższego czasu. Inspektorzy TOZ Sopot mogli przeprowadzić interwencję i odebrać zwierzę dzięki zgłoszeniu zaniepokojonej sąsiadki, która opisała historię psa w schronisku. Akcja odbyła się 30 lipca. 

– Pies o imieniu Tarzan jest w bardzo złym stanie, ma otwarty nowotwór na nodze, przepuklinę, która powinna być leczona i zoperowana min. 1,5 roku temu. Wymioty i biegunki prawdopodobnie były częścią jego życia od wielu miesięcy – czytamy na profilu Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt Sopotkowo. 

Działacze apelują, by reagować w podobnych sytuacjach. To właśnie obojętność i brak zainteresowania jest przyczyną wielu tragedii. Wystarczy zawiadomić policję, straż miejską czy najbliższe schronisko. – Strach często jest powodem dla którego ludzie nie reagują, ale jeżeli boisz się o własne zdrowie –możesz zgłosić sprawę anonimowo. Ani inspektorzy, ani stróże prawa nie podadzą Twoich danych "oprawcom" zwierzęcia. W ten sposób uratujesz czyjeś życie – przekonuje Sopotkowo. 

Fot. Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt Sopotkowo

Specjaliści walczą o życie Tarzana od piątku. Zostały wykonane badania, otrzymuje leki, a co pare godzin trzeba zmieniać mu opatrunki. – Są małe sukcesy, nie zwraca już wszystkiego, co zje... Rokowania są raczej złe i bardzo ostrożne – czytamy. 

Schronisko zapewnia, że właściciele Tarzana poniosą wszelkie konsekwencje za to, co mu zrobili. Sprawa zostanie zgłoszona na policję przez TOZ Sopot. 

Wesprzeć Tarzana możecie tutaj. 

(A.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA