Zamknij
REKLAMA

Sopot: Nowy Punkt Konsultacyjno-Informacyjny dla osób w kryzysie psychicznym

17:00, 01.08.2020 | A.N
Skomentuj
REKLAMA

Pomorska Koalicja Zdrowia Psychicznego utworzyła Punkt Konsultacyjno-Informacyjny dla osób w kryzysie psychicznym. Ma on pełnić funkcję wspierającą, diagnozującą oraz informacyjną. Punkt jest prowadzony w ramach struktur Sopockiego Stowarzyszenia na Drodze Ekspresji. Stanowi pierwszą w mieście i drugą na terenie Trójmiasta tego typu formę pomocy.

– Statystyki dla województwa pomorskiego wskazują, iż 24,8% jego mieszkańców doświadczyło zaburzeń psychicznych. Interpretacja tego wyniku skłania do refleksji nad wartością  zdrowia psychicznego oraz koniecznością przygotowania oferty działań, które będą  przydatne zarówno dla osób w  kryzysie psychicznym,  jak i dla ich bliskich. Żyjemy obecnie w szczególnym czasie naznaczonym pandemią. Odciska ona piętno w każdym aspekcie naszego funkcjonowania. Izoluje, wywołuje lęki, przynosi obawy o naszą przyszłość. Jest to czas, w  którym każdy jeszcze bardziej niż dotychczas  narażony jest na problemy ze zdrowiem psychicznym – czytamy w komunikacie prasowym Sopockiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu oraz Stowarzyszenia Na Drodze Ekspresji.

Odpowiedzią Pomorskiej Koalicji Zdrowia Psychicznego na rosnące potrzeby wsparcia psychologicznego jest inicjatywa działania Punktu Konsultacyjno-Informacyjnego/Doradztwa telefonicznego dla osób w kryzysie psychicznym, który będzie pełnił funkcję wspierającą, diagnozującą oraz informacyjną. Punkt jest prowadzony w ramach struktur Sopockiego Stowarzyszenia na Drodze Ekspresji. Stanowi pierwszą w mieście i drugą na terenie Trójmiasta tego typu formę pomocy. 

– Jeśli zmagasz się z kryzysem psychicznym lub chcesz dowiedzieć się, gdzie szukać pomocy dla siebie lub bliskich –  zadzwoń pod numer telefonu: 572 685 422. 


Dyżur telefoniczny w każdy wtorek w godz. 16.30 – 18.30 pełni  Pedagog/Asystent Zdrowienia Natasza Ligocka – Świerk, zaś w każdy czwartek w godz. 16.30 – 18.30 możesz porozmawiać z  Psychologiem Patrycją Szczepańską. Udzielamy bezpłatnego wsparcia psychologicznego mieszkankom i mieszkańcom Pomorza, informujemy na temat aktualnej oferty wsparcia w obszarze zdrowia psychicznego.

Zapraszamy również do kontaktu mailowego: punkt@otwartebramy.org – informują osoby prowadzące punkt.

Punkt Konsultacyjno – Informacyjny realizowany jest w ramach kampanii społecznej "Odmień swoją głowę", na rzecz podniesienia świadomości na temat chorób i zaburzeń psychicznych współfinansowanej ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pozostających w dyspozycji Marszałka Województwa Pomorskiego, środków Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, Gminy Miasta Sopotu, Gminy Miasta Gdyni.

(A.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA