Zamknij
REKLAMA

Sopot: "Właśnie mamy akcję pod domem" - pijana rowerzystka i trzy radiowozy. Relacja mieszkanki

11:23, 28.07.2020 | J.F
Skomentuj
REKLAMA

W nocy z soboty na niedzielę pijana rowerzystka zakłóciła spokój mieszkańców Sopotu i stworzyła zagrożenie dla użytkowników al. Niepodległości i ul. 23 marca. Z relacji jednej ze świadków zdarzenia, która obserwowała zdarzenie z okien mieszkania, wynika, że rowerzystka stawiała opór podczas interwencji policji. Jakie trudności mieli policjanci podczas zatrzymania pijanej kobiety?

"Właśnie mamy akcję pod oknem. Kobieta jechała pod wpływem alkoholu na rowerze środkiem al. Niepodległości i teraz awanturuje się z policją. Oni chcą ją zabrać na izbę, a ona nie chce. Do jednej kobiety przyjechały trzy radiowozy. Ona twierdzi, że wypiła tylko dwa piwa, jechała chodnikiem i nikt nie wmówi jej, że jechała ulicą. Nie chciała się wylegitymować ani wsiąść do radiowozu, więc chcieli ją zakuć w kajdanki. Ona na to, że czekają na nią dzieci w domu, na co policjanci odparli, że w takim razie muszą powiadomić sąd rodzinny. Cała akcja trwała około 20 minut." - relacjonuje mieszkanka Sopotu

Z informacji udzielonych przez rzecznik sopockiej policji wynika, że do zdarzenia doszło około północy z 26/27.07.2020 r. Policjanci podjęli interwencję wobec 41-kobiety po tym, jak zauważyli, że na ul. 23 Marca jedzie ona wężykiem. W trakcie kontroli funkcjonariusze wyczuli od kobiety silną woń alkoholu, a przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało u niej ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Podczas interwencji kobieta początkowo podawała policjantom błędne dane co do swojej tożsamości, używała też wulgarnych słów. Ostatecznie funkcjonariusze ustalili, że cyklistką jest 41-letnia mieszkanka woj. lubelskiego. Z uwagi na fakt, iż swoim zachowaniem stwarzała ona zagrożenie dla siebie i innych osób policjanci podjęli decyzję o przewiezieniu jej do pogotowia socjalnego celem wytrzeźwienia. Funkcjonariusze zabezpieczyli też jej rower. Po wytrzeźwieniu kobieta usłyszała zarzuty za popełnione trzy wykroczenia i została przesłuchana. 41-latka przyznała się do tych wykroczeń i chce dobrowolnie poddać się karze grzywny.

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA