Gdańsk wyróżniony w rankingu Emerging Europe Awards 2020! Doceniono m.in. jakość życia

17:18, 07.07.2020 P.S Aktualizacja: 17:18, 07.07.2020
Skomentuj

Gdańsk został wyróżniony w rankingu Emerging Europe Awards 2020. Jak poinformował gdański magistrat miasto zajęło trzecie miejsce w kategorii Jakość życia. Tym samym stolica województwa wyprzedziła 73 inne aglomeracje europejskie startujące w trzeciej edycji konkursu miast przyjaznych dla biznesu. Oprócz tego Gdańsk został doceniony także w innych kategoriach plebiscytu.

- Nie byłoby tego sukcesu bez ciężkiej, codziennej  pracy gdańszczanek i gdańszczan. Naszym głównym celem jest ciągłe podnoszenie jakości życia. Z jednej strony dbamy o  rozwój  biznesu i turystyki, z drugiej dbamy o podnoszenie komfortu życia w mieście. Naszym celem jest zrównoważony rozwój. Miejsce na podium to dobra lokata -– mówiła Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

Do współpracy przy plebiscycie Emerging Europe zaproszono 70 ekspertów z całego świata specjalizujących się w sprawach lokalizacji i inwestycji zagranicznych. W konkursie uwzględniono 75 miast z rozwijających się regionów Europy, które są stolicami państw albo liczą ponad 200 tysięcy mieszkańców.

W trzeciej edycji programu zaprezentowano osoby prywatne, organizacje publiczne i prywatne, a także projekty wyjątkowe w skali całej Europy.

- Warto podkreślić, że Gdańsk w generalnej klasyfikacji zajął 9 miejsce spośród 75 miast. W ośmiu kategoriach poza Jakością życia, nasze miasto wymieniono także w kategorii - Marka- 4 miejsce, Klimat dla biznesu - 4 miejsce i Infrastruktura i łączność – 7 miejsce - poinformował gdański magistrat.