Zamknij
REKLAMA

Jak zaplanować karierę ze wsparciem specjalistów? Sopockie warsztaty "Przystanek praca"

14:13, 22.05.2020 | P.S
Skomentuj
Fot. Pixabay - zdjęcie poglądowe
REKLAMA

Sopocka Sieć Doradztwa Zawodowego i Centrum Kształcenia Ustawicznego zapraszają młodzież sopockich szkół na międzyszkolne warsztaty zawodoznawcze online. Przygotowaliśmy dwie oferty dla uczniów i uczennic szkół ponadpodstawowych i podstawowych.

27 maja na warsztaty pt. „Dźwiękowy reportaż nieprofesjonalny – fenomen poznawania dźwięków” zapraszamy starszą  młodzież z I, II i III LO oraz Zespołu Szkół Handlowych.

Dla uczniów ostatnich klas szkoły podstawowej mamy propozycję warsztatów 28 maja pt. „Między Gwiezdnymi Wojnami a marketingiem. Czym kierować się w wyborze swojej drogi zawodowej”.

„Dźwiękowy reportaż nieprofesjonalny – fenomen poznawania dźwięków”

  • 27 maja 2020 r., godz. 14.00-17.00
  • https://www.facebook.com/events/1433835156796691/

Na warsztatach uczestnicy poznają podstawowe definicje, kategorie i rodzaje związane z fenomenem rejestracji dźwięku. Okoliczności, fakty oraz historie prekursorów tego dość szybko rozwijającego się zjawiska kulturowego. Spróbują określić obszar, problemy, którymi mogliby się zająć podczas tworzenia własnego reportażu, słuchowiska.

Nauczą się podstawowych umiejętności edycji dźwiękowej i obsługi programów. Odkryją nowe terminy z zakresu szeroko pojętego nagrywania terenowego: soundscape, field recordnig, artificial environments i inne. Spotkanie poprowadzi Rafał Kołacki – muzyk, koordynator/kurator projektów, magister archeologii i antropologii kulturowej, od kilku lat specjalista od spraw programowych w Fabryce Sztuki w Łodzi. Związany z następującymi zespołami: HATI, KUST, Molok Mun, Innercity Ensemble, Mammoth Ulthana i DAO.

„Między Gwiezdnymi Wojnami a marketingiem. Czym kierować się w wyborze swojej drogi zawodowej”

  • 28 maja 2020 r., godz. 12.00 - 14.00
  • https://www.facebook.com/events/2910709672378669/

Uczestnicy warsztatu wyruszą w podróż przez świat filozofii, literatury, komiksu i filmu, aby dotrzeć do świata marketingu i reklamy, czyli do świata zawodowego, gdzie ludzie pozornie nie mają czasu czytać i skoncentrowani są tylko na pracy.
Wspólnie z prowadzącym pochylą  się  nad istotą istotę wyboru, który stoi przed człowiekiem wszystkich epok, wyboru, którego dokonuje się w młodości, a skutki poznaje dopiero w dorosłym życiu. Będzie to także okazja do zastanawiania się na tym, jaką rolę pełnią w życiu nasze młodzieńcze pasje, takie jak: zbieranie znaczków, granie w gry komputerowe, uprawianie sportu, taniec itd. Czy powinniśmy pewnego dnia odłożyć te pasje na bok i skoncentrować się na pracy, rodzinie czy też za nimi podążać? A może to pytanie jest źle postawione?

Warsztaty poprowadzi Jarosław Marek Spychała – filozof, wykładowca akademicki, dziennikarz, artysta, autor książki „Jaskinia. Droga rebeliantów”, twórca metody „Lego Logos”

Zapisy i informacje

Zgłoszenia przyjmują szkolni doradcy zawodowi. liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Dodatkowe informacje:

  • Anna Dukowska, Powiatowy Konsultant ds. Doradztwa Edukacyjno-Zawodowego, CKU Sopot
  • tel. 791 983 101, mail: anna.dukowska@ckusopot.pl

Urząd Miasta Sopotu

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz