Zamknij
REKLAMA

73-letni kierowca potrącił pieszą na przejściu! Kolizje i wypadki na sopockich drogach

13:07, 21.05.2020 | J.F
Skomentuj
REKLAMA

W ostatnich dniach policjanci ruchu drogowego z sopockiej komendy pracowali na miejscu kilkunastu zdarzeń drogowych. Funkcjonariusze wyjaśniają między innymi okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w miniony wtorek (19.05.2020 r.) w centrum miasta. Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci wstępnie ustalili, że 73-letni mieszkaniec Sopotu kierując samochodem renault nie zachował należytej ostrożności podczas wjazdu na przejście dla pieszych, nie ustąpił pierwszeństwa pieszej znajdującej się na tym przejściu i ją potrącił. Kobieta z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Na miejscu mundurowi zatrzymali prawo jazdy kierującemu autem oraz ustalili, że zarówno on jak i piesza byli trzeźwi.

Policjanci drogówki odnotowali też 10 kolizji drogowych. Dla przykładu, 18 maja w godzinach popołudniowych funkcjonariusze odebrali zgłoszenie o kolizji drogowej, do której doszło na skrzyżowaniu Alei Niepodległości z ul. 3 Maja. Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że gdańszczanin kierując oplem nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i uderzył w niego. Za spowodowanie kolizji został on ukarany mandatem karnym. 20 maja, wyjaśniając okoliczności zderzenia się dwóch samochodów na ul. Oskara Kolberga policjanci ustalili, że do zdarzenia doszło podczas manewru włączania się do ruchu. Kierująca samochodem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu innemu pojazdowi i zderzyła się z nim. Sprawczynię kolizji ukarano mandatem karnym.

Przyczyną wypadków i kolizji na drogach Sopotu jest m.in. nadmierna prędkość, niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu czy niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami. Wielu kierowców zatrzymanych do kontroli drogowej przekraczanie dozwolonej prędkości tłumaczy policjantom tym, że do szybszej jazdy skusiła ich piękna pogoda oraz dobra i prosta droga. Pamiętać należy, że droga to nie tor wyścigowy, a jazda z nadmierną prędkością to zagrożenie także dla innych uczestników ruchu drogowego. Przypominamy, że słoneczna pogoda czy sucha jezdnia nie upoważnia kierowców do jazdy z nadmierną prędkością. Na drodze zawsze należy uwzględnić także stan nawierzchni (np. dziury, wyboje), natężenie ruchu, w tym również pieszych, a nawet oślepiające słońce. Każdy element zagrożenia, połączony z małym doświadczeniem lub złym samopoczuciem kierowcy, może doprowadzić do wypadku lub kolizji.

Apelujemy do wszystkich osób jeżdżących pojazdami, jak również pieszych, o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach, o uważną jazdę, stosowanie się do znaków drogowych, a przede wszystkim o nie wsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu.

 


 

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz