Zamknij
REKLAMA

Młodociany kierowca pod wpływem alkoholu! 119 km/h Aleją Niepodległości

13:05, 29.04.2020 | J.F
Skomentuj
REKLAMA

Sopoccy policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kolejnych kierowców, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Efektem tego było zatrzymanie kierowcom uprawnień do kierowania na najbliższe 3-miesiące. Dodatkowo 19-letni kierowca subaru odpowie przed sądem za jazdę po użyciu alkoholu. Zbliża się długi weekend majowy i zwiększona liczba patroli będzie czuwać nad bezpieczeństwem w Sopocie. Apelujemy! Bądźmy odpowiedzialnymi uczestnikami ruchu drogowego i stosujmy się do obowiązujących przepisów.

Mniejszy ruch na drogach spowodowany wprowadzonymi ograniczeniami sanitarnymi to niestety dla niektórych kierowców pokusa do szybszej jazdy. Szczególnie lekceważenie tych przepisów w terenie zabudowanym często przyczynia się do zdarzeń drogowych. Sopoccy policjanci oprócz zadań związanych z epidemią koronawirusa, nie odpuszczają takim kierowcom i codziennie pełnią służbę na drogach. 

Wczoraj (28.04.2020) przekonał się o tym 19-letni kierowca subaru forester, który około godz. 19.00 na Alei Niepodległości jechał z prędkością 119 km/h. Policjanci zatrzymali gdańszczaninowi prawo jazdy. W trakcie kontroli okazało się też, że młody kierowca oprócz rażącego przekroczenia prędkości był pod wpływem alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało u niego 0,35 promila alkoholu. Teraz za swoje postępowanie 19-latek odpowie przed sądem, do którego policjanci skierują wniosek o ukaranie. Wczoraj prawo jazdy stracił również mieszkaniec województwa podlaskiego, który kierując oplem przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o 63 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem i na jego konto trafi 10 punktów karnych. Także w poniedziałek (27.04.2020) policjanci namierzyli przy użyciu ręcznych mierników prędkości 6 kierowców, którzy kierując pojazdami na ograniczeniu prędkości do 50 km/h jechali mając na liczniku 103-113 km/h. Zgodnie z przepisami oni również stracą swoje uprawnienia do kierowania na 3 miesiące. 

Apelujemy!!!

Bądźmy odpowiedzialnymi uczestnikami ruchu drogowego. Pamiętajmy o bezpieczeństwie swoim i inny osób. Pamiętajmy, że nasze nieodpowiedzialne zachowanie może być przyczyną tragedii na drodze.

KM Policji w Sopocie 

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

carloscarlos

3 0

Na niepodległości powinny być elektroniczne pomiary prędkości na stałe. Mieszkam przy ulicy i kierowcy nic sobie z tego nie robią, dotyczy to również motocyklistów. 19:32, 29.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GosiaGosia

1 0

Ja też mieszkam przy Aleji Niepodległości i jeżdżą jak wariaci takżke pomiar kontroli prędkość by się przydał jak najbardziej !!! 10:44, 30.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%