Zamknij
REKLAMA

Posprzątajmy plażę - World Clean Up Day

13:19, 13.09.2018 | Ewa Podlasińska
REKLAMA
Skomentuj

Można spierać się o słuszność  form akcji  promujących czystość. Można oburzać się ideą sprzątania terenu po niechlujnych plażowiczach albo wątpić w skuteczność całej operacji mając świadomość, że beztroscy imprezowicze znowu zrobią swoje, i mimo poświęconego czasu i wysiłku  powrócimy do punktu wyjścia. Można. Ale jedno jest pewne: po sprawnie przeprowadzonej akcji teren staje  się czysty, bezpieczny i wolny od toksycznych środków odciskających piętno nie tylko na środowisku, ale i zdrowiu wszystkich mieszkańców.

Dlatego też w najbliższą sobotę, 15 września w ramach Światowego Dnia Czystości odbędzie się akcja zbierania niedopałków z terenu sopockiej plaży.

Obok usuwania zanieczyszczeń, wydarzenie ma na celu uświadomienie mieszkańcom konsekwencji spowodowanych  przez poniewierające się na piachu i w morskiej wodzie „pety”: Według Światowej Organizacji  Zdrowia, niedopałki papierosów są obecnie najliczniejszym ze środków zatruwających przestrzeń oceaniczną.
Całkowity rozkład substancji zajmuje około dekady, zalega również w organizmach stworzeń morskich.
Dlatego bez względu na punkt widzenia, warto docenić  inicjatywę oraz wkład sopockich aktywistów.

Chętni do udziału  w przedsięwzięciu spotykają się w najbliższą sobotę o godzinie 9.00 przed Tawerną Rybitwa w Sopocie. Celem akcji jest oczyszczenie jak największego  odcinka obszaru w ciągu 90 minut. Fotografie uwieczniające przebieg zdarzenia zostaną zamieszczone na stronach portali społecznościowych Instargram i Facebook. 

Skuteczność inicjatyw z pewnością by wzrosła dzięki organizowaniu dużych kampanii  oraz współuczestnictwie i zaangażowaniu samorządowców i Straży Miejskiej. Jak sądzicie? Co na to nasi sopoccy włodarze?

Szczegółowe informacje pod adresem: https://www.facebook.com/events/275413406408041/


 

[ALERT]1533555362018[/ALERT]

(Ewa Podlasińska)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone