Zamknij
REKLAMA

Ustalenia sopockiego sztabu kryzysowego z dnia 26.03.2020

17:02, 26.03.2020 | P.S
REKLAMA
Skomentuj

Kwarantanna

Na terenie Sopotu kwarantanną  objętych jest ok.  230 osób. Osoby te przebywają w domach. Do dyspozycji wojewody przygotowujemy ok. 200 miejsc kwarantanny zbiorczej.

Dezynfekcja przestrzeni publicznych

W związku z zapowiadanymi ujemnymi temperaturami w nocy z czwartku na piątek dezynfekcja przestrzeni publicznych zostanie przeprowadzona w nocy z piątku na sobotę. Zakres pozostaje bez zmian. 

Tunele i przejścia podziemne:
 • Sopot Kamienny Potok Szybka Kolej Miejska
 • ul. Bohaterów Monte Cassino pod torami
 • ul. Bohaterów Monte Cassino pod al. Niepodległości
 • ul. Kolejowa wyjście z Dworca
 • ul. Marynarzy pod al. Niepodległości
 • Ławki na ciągach:
 • plac Przyjaciół Sopotu
 • plac Jasia Rybaka
 • plac Zdrojowy
 • plac Konstytucji
 • al. Mamuszki – promenada nadmorska
 • parki Północny i Południowy
 • al. Wojska Polskiego – promenada nadmorska
 • Przystanki komunikacji  (wszystkie wiaty – 70 szt.)

Dezynfekcja autobusów

Pojazdy obsługujące linie gdańskie oraz gdyńskie po zjeździe z tras są myte i dezynfekowane. Kontrole stanu pojazdu przeprowadza sanepid.

Apel  do zarządców wspólnot mieszkaniowych

Apelujemy do zarządców nieruchomości oraz spółdzielni mieszkaniowych o zachowanie szczególnej czystości w częściach wspólnych, z naciskiem na takie elementy, jak: klamki, poręcze, wiaty śmietnikowe.

Apel do administratorów profili społecznościowych

W związku z pojawiającymi się nieprawdziwymi informacjami, które nie tylko wprowadzają w błąd, ale mogą wywołać panikę – apelujemy o nie rozpowszechnianie niesprawdzonych wiadomości. Jedną z nich jest informacja o rzekomym zamykaniu miast – nie ma takiej sytuacji. Wszelkie ewentualne decyzje na ten temat – np. w momencie wystąpienia dużej liczby zachorowań na określonym obszarze – podejmują władze państwowe.

Komunikaty z wykorzystaniem systemu syren alarmowych

Przygotowujemy się do wykorzystania przy informowaniu mieszkańców systemu 15  syren alarmowych na terenie całego miasta. W weekend planujemy emitować tą drogą komunikaty zalecające pozostanie w domu. Jednocześnie Straż Miejska kontynuuje działania informacyjne w języku polskim i angielskim przy użyciu megafonu. 

Sopocki rynek nadal zamknięty

W trosce o bezpieczeństwo utrzymujemy zamknięcie sopockiego rynku. Nie widzimy możliwości realizacji szczegółowych zaleceń, np. dezynfekcji rąk po każdym kontakcie z pieniędzmi czy zasad bezpiecznej ekspozycji towaru.

Wykładanie nowych projektów planów wstrzymane

Wykładanie nowych projektów planów zagospodarowania przestrzennego zostaje wstrzymane do końca maja, chyba że sytuacja się zmiani.  W opracowaniach, dla których wyłożenie zakończyło się i biegnie termin do wnoszenia uwag, termin zakończenia ich składania zostaje przedłużony do połowy maja (dwa opracowania: Lasek Karlikowski R-3/05a, Kamienny Potok M-2/01). Trzy opracowania, które mają zakończoną procedurę - C-2/06  (BMC między tunelami-SPON, Podjazd 3), M-2/03a (Kościół na Kujawskiej), M-4/02a ( ZOL na Mickiewicza – tu jeszcze trzeba rozpatrzyć uwagi) – zostaną przygotowane na sesję Rady Miasta.  

Zakład Oczyszczania Miasta

ZOM od poniedziałku realizuje zmieniony harmonogram odbiorów, w podzielonych i odizolowanych od kontaktów ekipach: pon., śr., pt. odpady zmieszane, gabaryty i odpady zielone, a wt., czw., sob. odpady segregowane.

Wstrzymane są podstawienia pojemników i kontenerów na odpady zielone, wznowienie tych ostatnich będzie możliwe po ustabilizowaniu się nowego harmonogramu odbiorów.

Wydawanie worków gruzowych ograniczone zostało do 20 tygodniowo.

Wszystkie dokumenty przyjmowane są elektronicznie i poprzez pocztę (obowiązuje 24-godzinna kwarantanna poczty). Ekipa biurowa pracuje w podziale tydzień na tydzień.

W przyszłym tygodniu ZOM rozpocznie wysyłkę zawiadomień o zmianach stawek opłaty za odpady dla odbiorców indywidualnych (obowiązek ustawowy, wysyłka zwykłymi listami, bez potwierdzenia odbioru). Łącznie jest to ok. 3 tys. zawiadomień.

Edukacja

Wysłane zostało pismo do TVP odnośnie włączenia programów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Miasto będzie ponawiać apel do rodziców o zgłaszanie zapotrzebowania na sprzęt komputerowy. Do dyrektorów zostanie wystosowane pismo w sprawie realizacji nauczania na odległość oraz zwracania uwagi na stan emocjonalny uczniów.

Wolontariat 

Osoby zainteresowane udzieleniem wsparcia i pomocy w różnych formach, na zasadzie wolontariatu, proszone są o kontakt z Sopockim Centrum Organizacji  Pozarządowych i Wolontariatu, tel. 729 863 777.  

Mieszkańców prosi się o kierowanie pytań na adres przepisnasopot@sopot.pl

Urząd Miasta Sopotu

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© esopot.pl | Prawa zastrzeżone