Zamknij

Nie uwierzysz co trzymał w mieszkaniu! Akcja CBŚ i policji w Sopocie

11:19, 07.09.2018 | Ewa Podlasińska
REKLAMA
Skomentuj

Zapalniki, amunicja, pociski do granatnika, to tylko część zawartości domowego arsenału, który zgromadził 58 kolekcjoner na terenie dwóch mieszkań w Gdańsku i w Sopocie.

W wyniku przeprowadzanych działań, sopoccy  policjanci wraz z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego Policji  zabezpieczyli  broń i amunicję pochodzącą najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej. Na terenie dwóch mieszkań – w Gdańsku i w Sopocie – znaleźli kilkaset sztuk różnego rodzaju naboi, pociski artyleryjskie, pociski do granatnika, petardy, pistolety, zapalniki i lufy karabinowe.

W trakcie prowadzonych czynności obecni byli biegli z zakresu fizykochemii i balistyki.
Część zabezpieczonych przedmiotów zostanie zdetonowana przez saperów na poligonie.

Właścicielem arsenału okazał się 58-letni mieszkaniec  Sopotu. Policjanci  ustalili, że mężczyzna nie ma zezwoleń na posiadanie amunicji i broni. Sprawca został doprowadzony do prokuratury, gdzie na podstawie zebranych dowodów usłyszał zarzut posiadania broni bez wymaganego zezwolenia  Zatrzymany przyznał się do przedstawionego mu zarzutu. Po przesłuchaniu prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny.

W świetle obowiązujących przepisów za popełnione przestępstwo sprawcy grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

[ALERT]1533555362018[/ALERT]

(Ewa Podlasińska)
REKLAMA

Komentarze (1)

ula38ula38

0 0

58 lat i zero wyobrazni!!!! 12:37, 07.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone