Zamknij
REKLAMA

Zniesienie zakazu najmu krótkotrwałego! Czy uratuje branżę?

14:34, 25.03.2020 | J.F
REKLAMA
Skomentuj

Obowiązujące rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie ogłoszenia stanu epidemii nie przewiduje ograniczeń działalności obiektów hotelarskich takich jak apartamenty, wille i mieszkania. To ważna zmiana dla branży hotelarskiej. Przypomnijmy, że dotychczas ograniczenie nie obowiązywało jedynie hoteli i pensjonatów.

Jednocześnie przypominamy, że aby legalnie świadczyć usługi hotelarskie na terenie Sopotu, obiekt musi zostać wpisany do ewidencji prowadzonej przez Prezydenta Miasta, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. o usługach hotelarskich oraz usługach pilotów wycieczek i przewodników turystycznych (Dz. U. z 2019r. poz. 238). W związku z aktualną sytuacją, do ustawy został wprowadzony zapis w Art. 35 pkt 4 tj. „Uznaje się, że w obiektach, w których są świadczone usługi hotelarskie bez uprzedniego zgłoszenia do właściwej ewidencji, o której mowa w art. 38, nie są spełnione wymagania sanitarne”.

Zgłoszenie do ewidencji dokonywane jest na wniosek przedsiębiorcy i nie podlega opłatom skarbowym. Stosowny wniosek można pobrać także strony internetowej: https://bip.sopot.pl/m,25,biuro-promocji-i-komunikacji-spolecznej.html.'

 

inf. UMS

 

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© esopot.pl | Prawa zastrzeżone