Zamknij
REKLAMA

Sopot: Około 190 osób objętych kwarantanną. Żadnego przypadku zachorowania

16:03, 23.03.2020 | P.S
Skomentuj
REKLAMA

Znamy liczbę osób objętych kwarantanną na terenie naszego miasta. W trakcie dzisiejszej transmisji z podsumowania prac sztabu kryzysowego wiceprezydent Magdalena Czarzyńska-Jachim podała dane uzyskane od Sanepidu. Na ten moment kwarantannie podlega około 190 mieszkańców Sopotu. Nie odnotowano dotąd żadnego przypadku zachorowania.

- Dane dotyczące całego województwa publikuje codziennie na swojej stronie Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna. Jeżeli chodzi o Sopot, z danych, które otrzymaliśmy z Sanepidu, wynika, że na dzień dzisiejszy nie mamy na terenie Sopotu żadnej osoby z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. Jeżeli chodzi o osoby, które przebywają na kwarantannie, to według danych, które posiadamy z Sanepidu, jest tych osób około 190. Z tym, że większość zdecydowana są to osoby, które wróciły w ostatnim czasie z zagranicy i jakby z automatu muszą być poddane 14-dniowej kwarantannie - mówiła przewodnicząca sztabu kryzysowego Magdalena Czarzyńska-Jachim.

W trakcie transmisji zaznaczono również, że tego typu informacje nie będą podawane codziennie. Jak przekonywała wiceprezydent, wynika to z dużego obciążenia służb sanitarnych, które mają wiele pracy związanej z przeciwdziałaniem epidemii.

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

RafałRafał

1 5

A gdzie prezydent Sopotu w tym trudnym czasie , czemu się nie udziela czemu nie dodaje otuchy 16:59, 23.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz