Zamknij
REKLAMA

Policja sprawdza przebiegi aut - 117 tys. km mniej na liczniku passata skontrolowanego w Sopocie

10:49, 26.02.2020 | J.F
Skomentuj
REKLAMA

Wraz z rozpoczęciem 2020 roku policjanci podczas prowadzonych kontroli drogowych mają obowiązek sprawdzania przebiegu kontrolowanego pojazdu.  Zmiany we wskazaniach licznika lub inne nieprawidłowości wpływające na pomiar tego urządzenia są skrupulatnie sprawdzane i mogą być początkiem poważnych problemów dla właściciela bądź użytkownika pojazdu. W wyniku prowadzonych kontroli policjanci odnotowują również na ulicach Sopotu samochody z „odświeżonymi” przebiegami.

W miniony poniedziałek policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku pełniąc służbę na terenie Sopotu około godz. 18.00 na ul. Chopina zatrzymali do kontroli drogowej samochód volkswagen passat. Realizując czynności w ramach nowych uprawnień, mundurowi sprawdzili m.in. aktualne wskazania drogomierza i ustalili, że różnią się one od danych w Centralnej Ewidencji Pojazdów — podczas ostatniej wizyty w stacji diagnostycznej stan licznika tego auta był o ponad 117 tys. km wyższy. Tego samego dnia także sopoccy policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej samochód z „odświeżonym” przebiegiem. W trakcie kontroli volkswagena caddy funkcjonariusze ustalili, że różnica pomiędzy wskazaniami drogomierza a informacjami zawartymi w Centralnej Ewidencji Pojazdów wynosi 2 tys. km. Teraz funkcjonariusze w toku prowadzonych postępowań będą wyjaśniać, w jaki sposób doszło do zmian wskazań liczników we wspomnianych autach i kto jest za to odpowiedzialny.

Warto przypomnieć, że zgodnie z treścią art. 306a kodeksu karnego, kto zmienia wskazanie drogomierza pojazdu mechanicznego lub ingeruje w prawidłowość jego pomiaru, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Tej samej karze podlega, kto zleca innej osobie wykonanie tego czynu.

 

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz