Zamknij

Odnaleziono zaginionego obywatela Niemiec!

10:52, 30.08.2018 | J.F
REKLAMA
Skomentuj

Sopoccy policjanci zakończyli poszukiwania zaginionego 87-letniego obywatela Niemiec. 29 sierpnia, około godz. 17.30 policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego Komisariatu Policji Gdynia – Śródmieście zauważyli zaginionego na Al. Piłsudskiego w Gdyni.

Przez ponad 20 godzin trójmiejscy policjanci wspólnie ze strażakami i strażnikami miejskimi poszukiwali zaginionego 87-latka z demencją. 

Sprawdzany był każdy sygnał i każda informacja.

Zaginiony - odnaleziony!

28 sierpnia przed godziną 21.00 sopoccy policjanci zostali powiadomieni o zaginięciu 87-letniego obywatela Niemiec z demencją. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna tego samego dnia około godz. 16.00 wyszedł z campingu znajdującego się na terenie Sopotu, niedaleko granicy administracyjnej z Gdynią. W działania poszukiwawcze zaginionego 87-latka zaangażowani byli policjanci z komend miejskich w Sopocie, Gdyni i Gdańsku, policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku, strażacy z Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej w Sopocie i Gdyni, strażacy ze Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej z Gdańska razem z psami oraz funkcjonariusze Straży Miejskiej w Sopocie. Z chwilą otrzymania zgłoszenia sprawdzane były tereny zielone znajdujące się w pobliżu campingu, zarówno w Sopocie jak i Gdyni, główne ciągi komunikacyjne, placówki medyczne i miejsca, w których mógł przebywać zaginiony. Ponadto komunikat o zaginionym sopoccy policjanci przekazali funkcjonariuszom z całego województwa pomorskiego. Policjanci sprawdzali również monitoringi. W trakcie prowadzonych czynności poszukiwawczych ustalono, że zaginiony mężczyzna przeszedł z terenu Sopotu do Gdyni. Poszukiwania zakończyły się sukcesem. Wczoraj około godz. 17.30 policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego Komisariatu Policji Gdynia – Śródmieście zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi zaginionego. Siedział na murku na Al. Piłsudskiego w Gdyni. Potwierdzono, że jest to poszukiwany przez wszystkie służby 87-letni obywatel Niemiec. Mężczyzna został przebadany przez załogę karetki pogotowia. Nie odniósł on żadnych poważnych obrażeń.
 

 

Sopoccy policjanci dziękują wszystkim, którzy byli zaangażowani w poszukiwania zaginionego mężczyzny.

[ALERT]1533555362018[/ALERT]

(J.F)
REKLAMA

Komentarze (1)

sopocianinsopocianin

4 0

brawo! dobra robota, całe szczęście, że się odnalazł..takie wakacje! 10:57, 30.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone