Zamknij
REKLAMA

Próbował staranować samochodem sopockich policjantów. Miał przy sobie znaczne ilości narkotyków

14:10, 13.01.2020 | P.S
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Komenda Miejska Policji w Sopocie

Najeżdżając samochodem na interweniujących policjantów, zmuszał ich do odstąpienia od przeprowadzenia czynności. Mimo to kryminalni wybili szybę w aucie, wyciągnęli kluczyki i obezwładnili 20-letniego kierowcę, który przy sobie miał znaczne ilości narkotyków. Mieszkaniec powiatu nowodworskiego usłyszał już zarzuty za popełnione przestępstwa, a sąd aresztował go na 3 miesiące.  

W miniony czwartek (09.01.2020 r.) około godz. 18.00 sopoccy kryminalni zauważyli na jednej z ulic miasta 20-letniego kierowcę bmw, który według ich ustaleń posiada narkotyki. Funkcjonariusze od razu postanowili zatrzymać auto do kontroli, jednak kierowca nie chciał poddać się tej kontroli i próbował uciec z miejsca. Interweniujący kryminalni radiowozem uniemożliwili mu wyjazd z ulicy, a następnie stojąc obok auta z przewieszonymi na szyi odznakami policyjnymi wydawali mu polecenia do zatrzymania i otworzenia drzwi, które zablokował. 20-letni mieszkaniec powiatu nowodworskiego nie zastosował się do tych poleceń i najeżdżał samochodem na interweniujących policjantów, zmuszając ich do zaniechania przeprowadzenia czynności. Do tego w trakcie wykonywanych manewrów uszkodził elewację jednego z budynków. W wyniku dynamicznych działań kryminalni wybili szybę w samochodzie, wyciągnęli kluczyki i obezwładnili 20-letniego sprawcę przestępstwa.

Podczas przeszukania kierowcy policjanci znaleźli przy nim specjalnie przygotowaną puszkę po napoju, w której znajdowały się woreczki ze znaczną ilością narkotyków. Oprócz tego 20-latek miał przy sobie pieniądze w kwocie ponad 2500 zł. Policjanci zabezpieczyli pieniądze i znalezione substancje, a ich właściciel trafił do policyjnego aresztu. 

Na podstawie zebranych dowodów 20-letni sprawca usłyszał w prokuraturze zarzuty związane z posiadaniem ponad 160 porcji środka psychotropowego 4-CMC oraz stosowaniem przemocy w postaci najeżdżania kierowanym przez siebie autem na interweniujących policjantów, czym zmuszał ich do zaniechania przeprowadzenia czynności w postaci m.in. kontroli i zatrzymania. Po przesłuchaniu podejrzanego prokurator skierował do sądu wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. Sąd przychylił się do tego wniosku i najbliższe 3 miesiące 20-letni sprawca spędzi w areszcie.

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Wymuszanie czynności urzędowych to przestępstwo zagrożone karą do 3 lat więzienia.

Komenda Miejska Policji w Sopocie

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© esopot.pl | Prawa zastrzeżone