Zamknij
REKLAMA

Kiedy ponownie wsiądziemy na Mevo? “Uruchomienie roweru przed wakacjami może być trudne”

19:33, 10.01.2020 | A.N
Skomentuj
REKLAMA

Jak zapewniają trójmiejscy samorządowcy, walka o przywrócenie systemu rowerów metropolitarnych ma być jednym z priorytetów na 2020 rok. O możliwościach powrotu MEVO na pomorskie drogi wypowiedziała się Aleksandra Dulkiewicz podczas czwartkowego czatu z mieszkańcami Gdańska.

Jak poinformowała Prezydent Miasta Gdańsk, uruchomienie MEVO ma być jedną z najważniejszych kwestii nadchodzących miesięcy.

– Metropolia prowadzi rozmowy z potencjalnymi wykonawcami. Uruchomienie MEVO przed wakacjami będzie bardzo trudne. Być może, okaże się możliwe dopiero jesienią – powiedziała Aleksandra Dulkiewicz. – Wiem, że jest to bardzo ważny temat, dostaję w tej sprawie wiele maili. Robimy wszystko, aby MEVO uruchomić. Mam nadzieję, że będzie ono dostępne w okresie wakacji lub zaraz po – dodała Prezydent Gdańska.

System MEVO został wyłączony w ostatnich dniach października. Zarząd Nextbike przygotował wówczas wniosek o ogłoszenie upadłości spółki NB Tricity, która była operatorem roweru metropolitarnego. Wszystkie kary, które zostały nałożone na przedsiębiorstwo, sięgają 22 milionów złotych. Metropolia odzyska z tej kwoty zaledwie 8 milionów.

W minionych tygodniach, o konieczności odnowy systemu roweru metropolitarnego mówił również Prezydent Sopotu. Według Jacka Karnowskiego, nowe MEVO miałoby być droższe, mniej anonimowe, a flota powinna składać się z rowerów elektrycznych.

 

(A.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA