Zamknij
REKLAMA

Ergo Arena przeciwko wykluczeniom. Hala zostanie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych

07:54, 13.01.2020 | P.S
Skomentuj
REKLAMA

Za jeden z nadrzędnych celów na rok 2020 Zarząd Spółki Hala Gdańsk-Sopot stawia sobie sukcesywne znoszenie barier architektonicznych i zwiększanie dostępności ERGO ARENY dla szerszego grona gości niepełnosprawnych.

Wśród realizowanych przez Spółkę działań są udogodnienia dla osób niedosłyszących oraz poruszających się na wózkach inwalidzkich. W strefie A1, tuż przy wejściu głównym zlokalizowany został Punkt Informacji dla Osób Niepełnosprawnych (PION), który, począwszy od 12.01.2020 r. na wybranych koncertach funkcjonował będzie jako wypożyczalnia sprzętu audio dla osób niedosłyszących. Wypożyczenie sprzętu jest nieodpłatne.

W hali ruszyła także modernizacja podestów dla osób niepełnosprawnych. Podjęte prace usprawnią poruszanie się i dojazd wózkiem inwalidzkim do platformy. Obniżone zostaną barierki, co zwiększy komfort i polepszy widoczność. W platformach zamontowane też zostaną dodatkowe półki z gniazdkami elektrycznymi.

W roku 2020 Spółka przystąpi również do podnoszenia standardów pomieszczeń sanitarnych dla osób niepełnosprawnych na wybranych kondygnacjach.

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA