Zamknij
REKLAMA

"Te odstrzały stanowią zagrożenie dla osób spacerujących po sopockich lasach". Znamy termin najbliższego polowania

13:07, 02.12.2019 | P.S
Skomentuj
REKLAMA

Nadleśnictwo Gdańsk nie zamierza zaprzestać polowań na terenie Sopotu. Zgodnie z rozporządzeniem wojewody z 19 marca br. odstrzał dzików będzie kontynuowany w ramach przeciwdziałania ASF (Afrykańskiemu Pomorowi Świń). Choć prezydent Sopotu złożył pismo w sprawie wyłączenia Sopotu z obwodu łowieckiego, na decyzję przyjdzie jeszcze poczekać. Najbliższe polowanie odbędzie się w czwartek, 5 grudnia.

- Uważam, że leśniczy zachowują się nieodpowiedzialnie. Te odstrzały stanowią zagrożenie dla osób spacerujących po sopockich lasach, a poza tym u nas nie ma ASF, a więc można dziki wywozić. Zamierzamy więc wyłączyć Sopot z obwodu łowieckiego na drodze administracyjnej - komentował sprawę prezydent Sopotu Jacek Karnowski na łamach Wyborczej.     

Nadleśnictwo Gdańsk wystosowało oświadczenie, w którym odniosło się problemu i komentarzy medialnych dotyczących polowań. Według leśniczych jedyną skuteczną metodą przeciwdziałania ASF jest ograniczenie liczebności dzików na obszarach zagrożonych wystąpieniem choroby. 

 - Brak jest podstaw prawnych, by zakazać prowadzenia gospodarki łowieckiej, w tym odstrzałów redukcyjnych na wspomnianym obszarze (Ustawa z dnia 13 października 1995 r. Prawo łowieckie). Należy również zauważyć, że zgodnie z porozumieniem zawartym z Gminą Miasta Sopotu, Nadleśnictwo Gdańsk poprzez odstrzał redukcyjny ma doprowadzić stan liczebny dzików bytujących w lasach trójmiejskich do poziomu ograniczającego migrację na tereny zurbanizowane. Dlatego zalecenie Prezydenta Miasta Sopotu nie ma oparcia w obowiązującym prawie, a także stoi w sprzeczności z realizowanym porozumieniem - czytamy.

W przeciągu ostatnich trzech miesięcy leśniczy przyjęli niemal setkę zgłoszeń zarówno od mieszkańców, jak i od Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta związanych z problemem sopockich dzików.

[ZT]3297[/ZT]

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

alanalan

2 4

Może Pan Prezydent powie dokąd zamierza wywozić dziki? "W przeciągu ostatnich trzech miesięcy leśniczy przyjęli niemal setkę zgłoszeń zarówno od mieszkańców, jak i od Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta związanych z problemem sopockich dzików." więc jak to jest Prezydent mówi, że problemu dzików nie ma a jego pracownicy działają wbrew jego woli? 13:57, 02.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RamdelejewRamdelejew

4 2

Będzie wywoził do twojej starej,
Do sypialni żeby w końcu odżyła bo podobno masz "mały " budżet haha, jestem oburzony takim masowym odstrzałem bo to jest nie do przyjęcia !! 14:43, 02.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DzikożercaDzikożerca

1 1

Smaczne mięsko a świnie to jecie prawie codziennie HIPOKRYCI
18:41, 02.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Sopot Bankrut Sopot Bankrut

0 0

Lepiej do tego lasu nie chodzić, bo jak się zobaczy barbarzyńską wycinkę drzew to sobie z rozpaczy można strzelić w głowę. Myśliwi jeszcze poinformują, że zdrowe drzewa wycinają i będzie skandal. 18:51, 02.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA