Zamknij
REKLAMA

Kto zostanie nowym wiceprezydentem Sopotu? Zmiana po 9 latach [ankieta]

11:00, 18.10.2019 | P.S
REKLAMA
Skomentuj

W trakcie środowej konferencji prasowej prezydent Sopotu powołał dyrektora sopockiego Art Inkubatora. Od 4 listopada stanowisko obejmie obecna wiceprezydent Sopotu Joanna Cichocka-Gula. We wtorek 22 października na sesji Rady Miasta przedstawiony zostanie nowy zastępca prezydenta miasta.

W ogrodzie Muzeum Sopotu samorządowiec ogłosił, kto przyjmie odpowiedzialność za pokierowanie nowo powstającą instytucją kultury w Sopocie - Art Inkubatorem.

- Ja bym chciał bardzo powierzyć to stanowisko pani prezydent właśnie, żeby ona się w pełni poświęciła kulturze i nie musiała się rozdrabniać na żadne inne rzeczy (...). Myślę, że to kultura powinna być tym, co będzie promować Sopot w najbliższych latach, a szczególnie w takiej sytuacji, jaką mamy w kraju, kiedy upolitycznia się bardzo kulturę, kiedy brak jest tolerancji (...), kiedy upolitycznia się nawet muzea, a strach pisać na nowo historię. (...) Dlatego pani prezydent, proszę przyjąć to powierzenie z dniem 4 listopada - mówił Jacek Karnowski, prezydent Sopotu.

W trakcie przemówienia Jacek Karnowski wskazywał na kompetencje i doświadczenie zawodowe przyszłej dyrektor placówki. Po słowach prezydenta miasta głos zabrała Joanna Cichocka-Gula, zapewniając, że sopocką kulturę czekają liczne zmiany.

- Proszę państwa, to nie jest tak, że ja chcę sobie uzurpować całkowite prawo do bycia kimś od kultury w Sopocie (...) - podkreślała Joanna Cichocka-Gula, przyszła dyrektor Art Inkubatora.

O tym, kto przejmie dotychczasowe obowiązki wiceprezydent, dowiemy się już w najbliższy wtorek 22 października. Z nieoficjalnych doniesień wynika, że najprawdopodobniej stanowisko to obejmie Aleksandra Gosk, radna z Platformy Sopocian Jacka Karnowskiego, a także współwłaścicielka sopockiego klubu "3 Siostry".

Nowa dyrektor Art Inkubatora

Prezydent Sopotu Jacek Karnowski przedstawiając dyrektor najważniejszej powstającej instytucji kultury w Sopocie wskazywał m.in. na jej doświadczenia związane z teatrem i telewizją. Warto jednak zaznaczyć, że kompetencje, jakimi może się ona wykazać, są znacznie szersze.

"Joanna Cichocka-Gula jest absolwentką Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, który ukończyła na wydziale Radia i Telewizji, w zakresie organizacji produkcji telewizyjno-filmowej. Współpracowała przy realizacji filmów fabularnych i dokumentalnych, w Studio Filmowym im. Karola Irzykowskiego, w charakterze asystenta producenta i reżysera. Od 1988 do 2009 roku była dziennikarką Telewizji Gdańsk. Jako reżyser tworzyła tam programy o tematyce kulturalnej m.in. przez 10 lat „Brulion Kulturalny", a także reportaże i filmy dokumentalne poświęcone kulturze. Przygotowywała relacje m.in. z Festiwalu Filmowego w Gdyni, Festiwalu Operatorów Filmowych „Camerimage" etc. Była stypendystką Ministerstwa Kultury Francji, odbyła staż zawodowy w telewizji ARTE oraz kanałach telewizji francuskiej. Od końca lat 90-tych współpracowała z Miastem Sopot przygotowując m.in. Dni Sopotu w Sztokholmie, Berlinie i Paryżu z okazji 100-lecia miasta. Od roku 2010 sprawuje nadzór nad Wydziałem Kultury i Sportu, Oświaty oraz Referatem Zdrowia i Pomocy Społecznej" - informuje Urząd Miasta.

[ZT]3075[/ZT] 

Czy jesteś za tym, aby Aleksandra Gosk objęła urząd wiceprezydenta?Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone