Zamknij
REKLAMA

Pół godziny wystarczyło, żeby zatrzymać trzech kierowców i odebrać prawo jazdy. Sopocka drogówka w akcji

12:12, 15.10.2019 | J.F
Skomentuj
REKLAMA

Wczoraj wieczorem w niespełna pół godziny sopoccy policjanci zatrzymali uprawnienia trzem kierującym, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość o więcej niż 50 km/h. Do pierwszej kontroli zakończonej zatrzymaniem prawa jazdy doszło kilkanaście minut po godzinie 22.00 na Alei Niepodległości. Policjanci zmierzyli prędkość jadącego ulicą maserati i ustalili, że 35-letni kierowca auta jedzie z prędkością 115 km/h w miejscu, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 50 km/h. Policjanci zatrzymali kierowcy uprawnienia do kierowania oraz ukarali go mandatem karnym.

Chwilę później swoje uprawnienia stracił również 35-letni mieszkaniec Gdyni. Mierzący prędkość policjanci ustalili, że mężczyzna kierując motocyklem yamaha przekroczył dopuszczalną prędkość o 62 km/h, w miejscu gdzie można jechać maksymalnie 30 km/h. Funkcjonariusze uniemożliwili dalszą jazdę też kierującemu audi a3, który z prędkością 103 km/h jechał Aleją Niepodległości. Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 73 km/h stracił on prawo jazdy i został ukarany mandatem karnym.
 

Policja przypomina, że w przypadku rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym tj. powyżej 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie zatrzymuje kierowcy dokument prawa jazdy. Po przesłaniu go do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu za pierwszym razem na 3 miesiące. Jeśli mimo to kierowca dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień i zostanie zatrzymany, ten okres przedłuży się do 6 miesięcy. Za trzecim razem jazda bez uprawnień zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Noga z gazu!

Jutro (16.10.2019 r.) sopoccy i gdyńscy policjanci ruchu drogowego przeprowadzą na granicy dwóch miast działania kontrolno-prewencyjne. W godzinach 6.00-14.00 prowadzić będą działania pod nazwą „Trzeźwość i prędkość”, podczas których zwracać będą szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszają się kierujący pojazdami oraz ich stan trzeźwości. W godzinach 14.00-22.00 mundurowi zwrócą szczególną uwagę na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego prowadząc działania „Bezpieczny Pieszy” i „Bezpieczny Rowerzysta”.
 
Przez cały dzień sopoccy policjanci przypominać będą o trwającej akcji „Świeć przykładem!”. Wszelkie akcje profilaktyczne związane z bezpieczeństwem na drodze mają na celu podnoszenie świadomości społeczeństwa, kształtowanie prawidłowych postaw i zachowań wśród uczestników ruchu drogowego, jak również budowanie poczucia współodpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje i innych.
Zmieniające się warunki atmosferyczne i dzień, który staje się coraz krótszy wpływa na złą widoczność na drodze. W warunkach niedostatecznej widoczności kierujący później niż zwykle zauważa pieszego, w szczególności ubranego w ciemną odzież. Kolor odzieży wierzchniej ma wpływ na bezpieczeństwo pieszych. Na nieoświetlonej jezdni, w ciemnej kurtce, pieszy jest słabo widoczny dla kierowcy samochodu. Korzystanie z elementów odblaskowych kilkukrotnie zwiększa widoczność pieszego, przez co prowadzący pojazd ma więcej czasu na wykonanie manewru wymijania bądź hamowania.
Zachęcamy do korzystania z elementów odblaskowych również tam, gdzie przepisy tego nie nakazują – czyli na nieoświetlonych odcinkach dróg w obszarze zabudowanym.

[ZT]3067[/ZT]

 inf. KM Policji w Sopocie
 

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

mieszkaniecmieszkaniec

0 0

frajerow bez wyobrazni nie brakuje, kary powinny byc surowsze...finansowe np za takie przekrocznie poza utrata prawka 5000 zl , nie rozumiem co blokuje taki pomysl??? 17:41, 15.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz