Zamknij
REKLAMA

"Myślę, że 60 procent będzie trudno osiągnąć" Donald Tusk oddał głos w Sopocie

13:58, 13.10.2019 | P.S
Skomentuj
REKLAMA

Dzisiaj rano Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk oddał głos w jednej z sopockich szkół. Polityk udał się na wybory w towarzystwie swojej żony Małgorzaty i córki Katarzyny. Rozmawiając z dziennikarzami polityk zaznaczał, że każde wybory są ważne.

W opinii byłego lidera Platformy Obywatelskiej demokracja w Polsce jest trwała i stabilna. Tusk nie krył również nadziei na osiągnięcie wysokiej frekwencji wśród głosujących.

- Ale nie jest to wcale jakaś najwyższa z możliwych ambicji. Myślę, że 60 procent będzie trudno osiągnąć, ale jeśli będzie wyraźnie ponad 50 procent, to już nie będzie źle – przekonywał szef Rady Europejskiej.

Według polityka wyniki wyborów najprawdopodobniej nie okażą się wielkim zaskoczeniem.

- Mniej więcej orientujemy się, bo tych sondaży było tak dużo, że chyba nie może być mowy o jakimś zasadniczym błędzie, więc wyniki wydają się łatwe do przewidzenia, chociaż wiadomo, że bardzo dużo zależy od detali – kontynuował Donald Tusk.

Przewodniczący Rady Europejskiej zwracał również uwagę na to, że "raz wygrywa ten, raz tamten, ale ważne żeby zwycięzca nie starał się zniszczyć oponenta, tylko żeby uznał, że po wygranej i tak trzeba obok siebie czy razem ze sobą żyć i mam nadzieję, że wszyscy to zrozumieją".

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

sopociaksopociak

0 0

jakos te komentarze bez entuazjazmu jakby naszemu bylemu premierowi juz nie zalezalom, tez macie takie wrazenie ? podobno w wieczorze wyborczym tez nie wezmie udzialu, bedzie na meczu 17:21, 13.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz