Zamknij
REKLAMA

Olga Tokarczuk o hodowli lisów na futra? "Ciało przerobione na buty [...] wywar z czyichś kości" [VIDEO]

07:37, 13.10.2019 | J.F
Skomentuj
REKLAMA

Olga Tokarczuk, tegoroczna laureatka Literackiej Nagrody Nobla to osoba nie tylko niezwykle utalentowana, ale również wrażliwa. W nagranej wypowiedzi poruszyła ważną kwestię hodowli zwierząt na futra. O co apeluje Tokarczuk?

Bogna Wiltowska, członkini zarządu Stowarzyszenia Otwarte Klatki -  o wypowiedzi Olgi Tokarczuk odnośnie hodowli lisów na futra: 

"Olga Tokarczuk jest nie tylko wybitną pisarką, co potwierdził właśnie werdykt Akademii Szwedzkiej. To także osoba bardzo wrażliwa na los zwierząt, czemu wyraz dawała niejednokrotnie zarówno w swojej twórczości, jak i wspierając organizacje takie jak nasza. Dlatego dzisiejszy sukces cieszy nas podwójnie"

fragment książki "Prowadź swój pług przez kości umarłych":

"Co to za świat? Czyjeś ciało przerobione na buty, na pulpety, na parówki, na dywan przed łóżkiem, wywar z czyichś kości do picia... Buty, kanapy, torba na ramię z czyjegoś brzucha, grzanie się cudzym futrem, zjadanie czyjegoś ciała, krojenie go na kawałki i smażenie w oleju... Czy to możliwe, że naprawdę dzieje się ta makabra, to wielkie zabijanie, okrutne, beznamiętne, mechaniczne, bez żadnych wyrzutów sumienia, bez najmniejszej refleksji"

Stowarzyszenie Otwarte Klatki

[ZT]3046[/ZT]

 

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz