Zamknij
REKLAMA

Uwielbiana przez publiczność Literackiego Sopotu - Olga Tokarczuk z nagrodą Nobla [VIDEO]

13:46, 10.10.2019 | P.S
REKLAMA
Skomentuj

Wielokrotnie zapraszana na spotkania autorskie w ramach Literackiego Sopotu, ceniona przez czytelników i krytykę, kontrowersyjna i zaangażowana - Olga Tokarczuk. Pisarka dołączyła do grona tak znamienitych twórców jak Sienkiewicz, Reymont, Miłosz czy Szymborska. Autorka decyzją Akademii Szwedzkiej została wyróżniona Nagrodą Nobla w dziedzinie literatury.

Dziś o godzinie 13 ogłoszono werdykt. W związku ze skandalem obyczajowym z 2018 roku, kiedy to nagrody nie przyznano, w trakcie dzisiejszej uroczystości uhonorowano dwie osoby. Nagroda za rok 2018 przypadła w udziale Oldze Tokarczuk. Jak mówił Mats Malm, pisarka została doceniona za "narracyjną wyobraźnię, która z encyklopedyczną pasją pokazuje przekraczanie granic jako formę życia".

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (1)

joanna joanna

1 0

Świetna wiadomość! Uwielbiam jej książki. Wspaniała autorka i mądra kobieta! Ciekawe czy w następnym roku też będzie gościem Literackiego Sopotu. Gratuluję! 13:51, 10.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© esopot.pl | Prawa zastrzeżone