Zamknij

Prezydenci Sopotu i Gdańska poparli Stanisława Gawłowskiego. Na polityku ciążą zarzuty [VIDEO]

07:00, 10.10.2019 | P.S
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Youtube - KoszalinInfo TV - Elżbieta Subocz - Pociągiem z Trójmiasta do Koszalina. Stanisława Gawłowskiego wsparli prezydenci

Na finiszu kampania wyborcza nabiera tempa. W ubiegłą sobotę prezydenci Gdańska i Sopotu - Aleksandra Dulkiewicz i Jacek Karnowski wyruszyli do Koszalina, aby udzielić poparcia dla Stanisława Gawłowskiego. Koszaliński polityk, na którym ciążą zarzuty związane z tzw. aferą melioracyjną, ubiega się o mandat senatora w okręgu nr 100.

W czasie sobotniej konferencji prasowej głos zabrali Jacek Karnowski, Aleksandra Dulkiewicz, a także kandydat na senatora Stanisław Gawłowski. Samorządowcy wskazywali na dobrą współpracę między politykiem i przedstawicielami gmin. 

- Proszę państwa, Stanisław Gawłowski jest przykładem człowieka, który pracując w administracji centralnej, w rządzie Rzeczpospolitej Polskiej, jako minister ochrony środowiska świetnie współpracował z samorządami i dzięki tej kapitalnej współpracy wszystkie środki z Unii Europejskiej przeznaczone na ochronę środowiska były bardzo sprawnie wykorzystywane. Ten mechanizm działa do dzisiaj zresztą, (...) ale w dziedzinie ochrony wód Bałtyku. Natomiast jeżeli chodzi o sprawę powietrza, czystości powietrza i smogu, to (...) głównym problemem, także naszym, jest to, że brakuje nam środków finansowych i wsparcia rządu na ochronę powietrza. Niestety te środki były bardzo nieudolnie wydawane, dlatego, że rząd nie umiał dogadać się z samorządami. Rząd Prawa i Sprawiedliwości nie ufał samorządom. A przykład Stanisława Gawłowskiego? Za jego rządów w ministerstwie ochrony środowiska był taki, że bardzo dobrze porozumiewał się z samorządowcami. (...) - przekonywał Jacek Karnowski.

Warto jednak przypomnieć, że pomimo wsparcia ze strony samorządowców, start Gawłowskiego w wyborach wywołał niemało kontrowersji. Na byłym ministrze ochrony środowiska ciążą zarzuty dotyczące korupcji, a także prania brudnych pieniędzy. Według oskarżyciela do nadużyć miało dojść przy 26 inwestycjach realizowanych przez Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie. 4 lipca akt oskarżenia trafił do szczecińskiego sądu. Jak utrzymuje obrońca Gawłowskiego, polityk udowodni swoją niewinność.

[ZT]3028[/ZT]

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© esopot.pl | Prawa zastrzeżone