Zamknij
REKLAMA

Donald Tusk wraz z rodziną na audiencji u papieża Franciszka w Watykanie [VIDEO]

17:24, 08.10.2019 | J.F
REKLAMA
Skomentuj

Donald Tusk wraz z rodziną przyjechał do Watykanu na spotkanie z papieżem Franciszkiem. Audiencja odbyła się 5 października w papieskiej bibliotece Pałacu Apostolskiego. 

Na nagraniu video widać, że wnuk Donalda Tuska wprost nie mógł się doczekać spotkania z tak wyjątkową osobą. "Na Papieża wszyscy czekali w pełnym skupieniu" - napisał z przymrużeniem oka polityk.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Na Papieża wszyscy czekali w pełnym skupieniu????

Post udostępniony przez Donald Tusk (@donaldtusk)

 

Z rodziną

Spotkanie odbyło się w przyjaznej atmosferze. Obecni byli: Donald Tusk, jego żona Małgorzatą, córka Katarzyna z dzieckiem i mężem, a także syn Michał z żoną i trzema synami. Rozmowa papieża z Donaldem Tuskiem trwała około 10 minut. Jeszcze w obecności dziennikarzy szef Rady Europejskiej powiedział papieżowi. że jego kadencja zbliża się do końca. Dalsza część spotkania odbyła się na osobności. 

Dąb z Polski - symbol siły i nadziei

Podczas otwartej części audiencji, w której brała udział rodzina polityka, Donald Tusk wręczył papieżowi w prezencie drzewo - dąb. Tusk wyjaśnił papieżowi, że w Polsce symbolizuje ono siłę. Natomiast papież podarował Tuskowi płaskorzeźbę z brązu przedstawiającą gołębicę jako symbol pokoju, encykliki, a także przekazał orędzie na Dzień Pokoju - dokument podpisany w lutym w Abu Zabi, mówiący o ludzkim braterstwie.

Środowisko

Szef Rady Europejskiej przybył do Watykanu w przeddzień inauguracji nadzwyczajnego synodu biskupów na temat Amazonii, w trakcie którego poruszone zostaną obecne także w unijnej agendzie kwestie ochrony środowiska naturalnego oraz zagrożeń wynikających z jego degradacji i ze zmian klimatycznych. Po spotkaniu z papieżem Franciszkiem Donald Tusk odbył rozmowę z watykańskim sekretarzem stanu kardynałem Pietro Parolinem.

 

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone