Zamknij
REKLAMA

"Nie wierzę, że to w Sopocie" - Zdewastowane banery wyborcze przy Ergo Arenie! [VIDEO]

15:42, 08.10.2019 | P.S
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Facebook - Piotr Baginski

Jak poinformował na swoim profilu facebookowym sopocki radny oraz kandydat do sejmu Piotr Bagiński, zniszczeniu uległy banery wyborcze rozwieszone w ciągu ul. Władysława Łokietka. Ze względu na duże natężenie ruchu drogowego na tym odcinku, było to jedno ze strategicznych miejsc do eksponowania materiałów promocyjnych. O zdarzeniu dowiedzieliśmy się pięć dni przed wyborami.

Choć banery zachęcające do głosowania na kandydata z listy Koalicji Obywatelskiej - Piotra Bagińskiego zostały zdewastowane przez chuliganów, polityk nie zraża się tą sytuacją.

- 13.09.19r. Idziemy na wybory. Wiem, że ludzi dobrej woli jest więcej - pisał na swoim profilu facebookowym kandydat na posła.

Zdarzenie wzbudziło niemało emocji wśród mieszkańców Sopotu. W dyskusji pod opublikowanym materiałem sopocianie dali wyraz temu, że trudno uwierzyć, by do podobnych incydentów dochodziło na terenie naszego miasta.

Jak zauważyła jedna z komentujących, tego typu procedery stanowią naruszenie prawa i podlegają karze. Stanowią one naruszenie Kodeksu Wykroczeń.

Art. 67. KW

Uniemożliwianie zaznajomienia się z informacją zamieszczoną przez instytucję publiczną

 

§ 1.
Kto umyślnie uszkadza lub usuwa ogłoszenie wystawione publicznie przez instytucję państwową, samorządową albo organizację społeczną lub też w inny sposób umyślnie uniemożliwia zaznajomienie się z takim ogłoszeniem,
podlega karze aresztu albo grzywny.


§ 2.
Kto umyślnie uszkadza lub usuwa ogłoszenie, afisz lub plakat wystawiony publicznie przez instytucję artystyczną, rozrywkową lub sportową albo w inny sposób umyślnie uniemożliwia zaznajomienie się z takim ogłoszeniem, afiszem lub plakatem,
podlega karze grzywny do 1.000 złotych albo karze nagany.

Według informacji przekazanych przez czytelników do podobnych zdarzeń doszło również w innych rejonach miasta.

[ZT]3024[/ZT]

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (1)

sopociaksopociak

0 0

to nie przypadek i wybryk chuliganski, taki mamy poziom niestety kampanii wyborczej 16:05, 08.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© esopot.pl | Prawa zastrzeżone