Zamknij
REKLAMA

Ponad 2 promile alkoholu we krwi - wypadek na ul. Haffnera w Sopocie [FOTO]

13:21, 07.10.2019 | J.F
REKLAMA
Skomentuj

W sobotę 5 października br. około godz. 1.30 w nocy policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego podczas patrolowania Alei Niepodległości zauważyli, że na wysokości skrzyżowania z ul. Haffnera zderzyły się dwa volkswageny. Funkcjonariusze od razu zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz sprawdzili, czy któryś z uczestników nie doznał obrażeń. Następnie policjanci wylegitymowali kierujących tymi autami i za pośrednictwem dyżurnego wezwali na miejsce strażaków i patrol drogówki. Podczas rozmowy z kierowcą vw transportera funkcjonariusze wyczuli od niego wyraźny zapach alkoholu. Ich uwagę zwróciła też jego bełkotliwa mowa. Jak się okazało, 23-letni kierowca tego samochodu był nietrzeźwy. Badanie wykazało, że w wydychanym powietrzu ma on ponad 2,2 promila alkoholu. Mundurowi udaremnili mu możliwość kontynuowania dalszej jazdy i zatrzymali jego prawo jazdy.

Pracujący na miejscu policjanci ruchu drogowego przeprowadzili oględziny samochodów biorących udział w zdarzeniu oraz wykonali dokumentację fotograficzną. Wstępnie ustalili oni, że 23-letni mieszkaniec Gdyni kierując vw transporterem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w tym zwłaszcza intensywnych opadów deszczu, i uderzył w prawidłowo stojący pojazd vw touran, który oczekiwał na wykonanie manewru skrętu w prawo. W wyniku zdarzenia uszkodzone zostały nie tylko dwa auta, ale także sygnalizacja świetlna, znak drogowy oraz barierka, o czym policjanci powiadomili odpowiednie służby.

Auto kierowane przez 23-latka zostało odholowane na parking policyjny, a kierujący został doprowadzony do komendy na dalsze czynności. W najbliższym czasie mężczyzna usłyszy zarzut oraz odpowie przed sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwym. Młody mieszkaniec Gdyni odpowie też za spowodowanie kolizji drogowej.

Policja przypomina , że każdego dnia na swojej drodze możemy spotkać pijanego kierowcę. Osoba taka stanowi śmiertelne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Powstrzymanie pijanego kierowcy, udaremnienie mu jazdy to absolutna konieczność – w przeciwnym razie może dojść do tragedii. Nasza reakcja powinna być stanowcza. Jeśli kiedykolwiek zauważymy dziwne zachowanie kierowcy, które może świadczyć o tym, że jest on pod wpływem alkoholu lub innych środków psychoaktywnych, należy niezwłocznie powiadomić Policję.

Dzwoniąc pod numer 112 określmy miejsce, w którym się znajdujemy i powiedzmy, jakie zachowania kierowcy wzbudzają nasz niepokój. Opiszmy samochód (numery rejestracyjne, marka, kolor). Pamiętajmy – pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie. Od tego, czy zareagujemy, może zależeć czyjeś życie.

inf. KM Policji w Sopocie 

 

 

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© esopot.pl | Prawa zastrzeżone