Zamknij
REKLAMA

Sopockie lasy pod ochroną. Miasto wystąpiło o objęcie terenów zielonych specjalnym certyfikatem

13:56, 11.09.2019 | J.F
REKLAMA
Skomentuj

Rada Miasta Sopotu podjęła rezolucję w sprawie ochrony wyjątkowych pod każdym względem lasów otaczających Sopot.

Lasy te nie tylko chronią miasto. Dają odpoczynek i wytchnienie, są fantastycznym miejscem rekreacji dla mieszkańców i turystów. Chronimy nasze zielone płuca, również dla przyszłych pokoleń. 

Treść rezolucji:

REZOLUCJA

Rady Miasta Sopotu

z dnia 5 września 2019 roku

w sprawie certyfikowania lasów zlokalizowanych na obszarze Miasta Sopotu certyfikatem HCVF

W związku z wyjątkowym charakterem sopockich lasów zwracamy się do Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku o objęcie sopockich lasów certyfikatem HCVF, określającym lasy o szczególnych walorach przyrodniczych oraz o ich ochronę zgodnie z wytycznymi certyfikatu.

Zlokalizowane na terenie Sopotu kompleksy leśne pełnią niezwykle ważną funkcję, zarówno kulturową, jak i przyrodniczą. Są pamiątką wielu historycznych wydarzeń i stanowią bezcenne zielone zaplecze rekreacyjne dla mieszkańców. Zlokalizowane na skraju wysoczyzny morenowej chronią ją przed erozją oraz niekontrolowanym spływem na obszary zabudowane. Cechują się także ponadprzeciętnymi walorami przyrodniczymi lasu podgórskiego, o czym świadczy chociażby włączenie ich w skład Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego czy wyznaczenie na ich terenie licznych rezerwatów. Ponadto sopockie lasy zaliczają się do leśnego kompleksu promocyjnego Lasów Oliwsko-Darżlubskich.

W związku z powyższym zasadna jest ochrona tych walorów oraz zachowanie sopockich lasów w niezmienionej formie, aby przyszłe pokolenia mogły również korzystać z ich uroków.

inf. UMS

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Zły adresat petycji.Zły adresat petycji.

0 0

mają objąć go ochroną? NIGDY. Tam z tego żyje cały klan 'leśników' z zachodniopomorskiego. Mają odgórnie zielone światło 'spieniężyć;' wszystko co się da bo ma być z cvzego rozdawać 500 plusy dla menelstwa. To zły adres. Gdyby to był normalny kraj i rząd to należałoby zwrócić się do min ochr środowiska ale pisowski złodziej szyszko deklarował że 'bUK' kazał czynic se ziemie poddaną więc miał na myśli wycinkę lasu.
To jest szarańcza pisbolszewicka i po niej zostanie tylko ugór jeśli się w porę nie ockniemy 17:05, 11.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone