Zamknij
REKLAMA

49 nowych mieszkań komunalnych dla sopocian - Gdzie i kiedy powstaną? [wizualizacje]

15:50, 23.08.2019 | J.F
REKLAMA
Skomentuj

Rozpoczyna się budowa 49 nowych mieszkań komunalnych „pod klucz”, z czego 48 przeznaczonych będzie dla młodych, sopockich rodzin „na dorobku” oraz jednego mieszkania wielopokojowego tzw. gniazda dla wychowanków domu dziecka.

Koszt budowy mieszkań (bez nadzoru, przyłączy i dokumentacji) zamknie się w kwocie 13 530 177,39 zł  z czego dofinansowanie Banku Gospodarstwa Krajowego wyniesie 4 256 654,31 zł.

Nowe budynki komunalne to zespół 2 budynków wielorodzinnych wraz z urządzeniem terenu. Działka znajduje się na obszarze między ulicami Al. Niepodległości, Smolną i Świemirowską i ma adres Al. Niepodległości 654. Budynki będą miały 5 kondygnacji.

Architektura projektowanych budynków charakteryzuje się prostymi bryłami. Kompozycje elewacji wyznaczają bonie i boniowane mozaiki na elewacjach, pionowe okna, linie balkonów, piony okien klatek schodowych. Elewacje urozmaicono poprzez zastosowanie różnorodnych materiałów o zharmonizowanej kolorystyce np. tynku, płyt włókno cementowych, grafitowej cegły klinkierowej, przeszkleń i elementów żelbetowych (balkony). Charakterystycznym elementem architektonicznym jest również spadzisty dach z ukrytymi rurami spustowymi, niewidocznymi na elewacjach.

 

„To kolejny krok sopockiego samorządu by pomóc młodym rodzinom na dorobku zamieszkać w naszym pięknym i przyjaznym mieście. Własne mieszkanie to marzenie wielu młodych ludzi, którzy rozpoczynają dorosłe życie. Nierzadko  decyzję o założeniu rodziny, posiadaniu dzieci uzależniają właśnie od tego, czy mają gdzie zamieszkać. Pragniemy pomóc podejmować te decyzje i zatrzymać młodych w naszym mieście. A mamy czym zachęcać: czyste powietrze, edukacja na najwyższym poziomie, bogata oferta kulturalna i sportowa to jedne z wielu powodów by zamieszkać w kurorcie. Kolejnych 49 nowych mieszkań, które w najbliższym czasie wybudujemy w Sopocie, to świadectwo, że do obietnic podchodzimy bardzo poważnie i słowa dotrzymujemy” – komentuje Marcin Skwierawski wiceprezydent Sopotu, odpowiedzialny m.in. za kwestie komunalne w mieście.   

 

Wykonawca „Budrem-Rybak” sp. z o.o. sp. komandytowa z Luzina ma 550 dni (ponad 18 miesięcy) na realizację inwestycji. Na inwestycję składać się będzie prócz budowy 2 budynków: przygotowanie terenu wraz z rozbiórką budynku mieszkalnego oraz garażu dwupoziomowego, rozbiórkę  budynku gospodarczego, rozbiórkę śmietników i część ogrodzenia, rozbiórkę części powierzchni utwardzonych, a także uprzątniecie działki. Wykonawca dokona nasadzeń i zagospodaruje zieleń i małą architekturę wokół inwestycji wraz z oświetleniem i placem zabaw dla dzieci.

Wizualizacje budynków – materiały promocyjne UMS

informacja udostępniona przez UMS

 

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

pan waldekpan waldek

1 0

A co z mieszkaniami które należą do miasta i stoją po 15-20 lat puste? Takich mieszkań w sopocie jest pełno. 14:16, 24.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© esopot.pl | Prawa zastrzeżone