Zamknij
REKLAMA

Temperatura baterii przekroczyła 150 stopni - zapaliła się hulajnoga w Sopocie

11:40, 21.08.2019 | J.F
REKLAMA
Skomentuj
Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Sopocie

W poniedziałek do Straży Pożarnej w Sopocie wpłynęło zgłoszenie. Na ulicy 3 maja, około godziny 12:00 unosiły się kłęby gęstego dymu. Strażacy ustalili na miejscu zdarzenia, że zapaliła się hulajnoga. Pożar gaszono gaśnicą proszkową. Strażacy zbadali pojazd za pomocą termowizora, który wykazał, że temperatura baterii przekroczyła 150 stopni!

Po rozebraniu obudowy i wyciągnięciu baterii dogaszono ją. Nie ustalono jednak przyczyny zdarzenia. Nie wiadomo czy do wypadku doszło samoistnie, czy na skutek przygrzania lub mechanicznego uszkodzenia pojazdu. 

Niebezpieczeństwo?

Hulajnoga należała do znanej sieci wypożyczającej tego typu sprzęt w Trójmieście o nazwie "Quick". Tego typu zdarzenie nasuwa pytanie - czy hulajnogi są bezpieczne? Często porzucane na drogach i chodnikach mogą ulegać uszkodzeniom mechanicznym, co może stać się bezpośrednią przyczyną pożaru. Nieprawidłowa eksploatacja i ładowanie to kolejne przyczyny, które mogą skutkować przegrzaniem baterii. 

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

karolinkakarolinka

2 0

gdyby ludzie nie rzucali hulajnóg gdzie popadnie to może nie doszłoby do pożaru. Niczego nie potrafią uszanować, takie społeczeństwo. Dobrze, że nikomu nic się nie stało ... 12:02, 21.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jezdziec bez hulajnojezdziec bez hulajno

0 0

moze to jaksi uktyry dopalacz hehe ciekawe jaka predkosc mozna osiagnac w trakcie wybuchiu? 12:14, 21.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© esopot.pl | Prawa zastrzeżone