Zamknij

Gorący okres dla Sopockiej Straży Pożarnej

14:30, 08.08.2018 | Ewa Podlasińska
REKLAMA
Skomentuj

Lato w pełni, upały nie ustępują, a Straż Pożarna w Sopocie ma pełne ręce roboty.
W ciągu tygodnia od 30 lipca do 5 sierpnia odnotowano łącznie 19 wydarzeń, w tym 2 pożary, 12 miejscowych zagrożeń oraz 4 fałszywe alarmy.


30 lipca, na prośbę policji strażacy asystowali przy otwarciu mieszkania. Po wyważeniu drzwi, w jednym z pomieszczeń znaleziono nieprzytomnego mężczyznę. W trakcie badania, lekarz stwierdził zgon.

W  środę 1 sierpnia,  napłynęło zgłoszenie o płonącym kontenerze  na śmieci przy ulicy Kraszewskiego . Funkcjonariusze straży pożarnej zabezpieczyli miejsce zdarzenia, a do akcji przystąpiła rota. Zaopatrzeni w aparaty ODO strażacy przystąpili do gaszenia pożaru podając prąd wody z szybkiego natarcia, a następnie, w miarę wygaszania ognia, przyprószali obszar pianą.  Po ugaszeniu pożaru, pogorzelisko zostało przeszukane i po raz kolejny zalane wodą.

Chwilę grozy przeżyli w sobotę 4 sierpnia,  mieszkańcy ulicy Łokietka, znajdując  pod podwoziem jednego z samochodów butlę LPG.  Strażacy szybko zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Badanie atmosfery wokół butli wykrywaczem wielogazowym wykazało, że do wycieku na szczęście nie doszło. Po udostępnieniu kluczy przez właściciela pojazdu, butla została odkręcona od samochodu, zabezpieczona, a działania straży - zakończone.

 

 

(Ewa Podlasińska)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone