Zamknij
REKLAMA

12 kolizji i 1,5 tys. kontroli - długi weekend na sopockich drogach

15:25, 19.08.2019 | J.F
REKLAMA
Skomentuj

1 wypadek i 12 kolizji drogowych, przebadanych blisko 1,5 tys. osób na zawartość alkoholu, uniemożliwiona dalsza jazda dwóm kierowcom podejrzewanym o jazdę w stanie nietrzeźwości i pod wpływem narkotyków oraz ukarani sprawcy wykroczeń drogowych - tak najogólniej można podsumować działania policjantów ruchu drogowego, które przeprowadzono w dniach 14-18 sierpnia na ulicach Sopotu.

W dniach 14-18 sierpnia sopoccy policjanci prowadzili działania pod nazwą „Bezpieczny weekend”. Dodatkowo w dniu 14 sierpnia przeprowadzili oni akcję „Prędkość”. Celem prowadzonych działań było zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz ułatwienie ruchu pojazdów na głównych ciągach komunikacyjnych i drogach wylotowych z Sopotu.

W tych dniach policjanci zwracali szczególną uwagę m.in. na stan trzeźwości kierujących pojazdami, prędkość z jaką się poruszają oraz bezpieczeństwo wszystkich niechronionych uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze przebadali blisko 1,5 tys. osób na zawartość alkoholu i uniemożliwili dalszą jazdę jednemu z nich. Do zdarzenia doszło w dniu 17 sierpnia na Alei Niepodległości. W wyniku badania stanu trzeźwości okazało się, że 48-letni kierowca ma 1,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto w dniu 18 sierpnia br. w godzinach popołudniowych patrol drogówki na Alei Niepodległości zatrzymał do kontroli 21-letniego kierowcę volkswagena passata. Kierowca był trzeźwy, ale policjanci wyczuli wydobywający się z wnętrza auta silny zapach marihuany. Funkcjonariusze bardzo dokładnie przeszukali pojazd i nie znaleźli w nim żadnych zakazanych substancji. Podejrzewając, że 21-latek mógł prowadzić samochód pod wpływem narkotyków, poddali go badaniu na ich zawartość. Ich przypuszczenia potwierdziły się. Wstępne badanie śliny 21-latka wykazało obecność marihuany i metamfetaminy. Sprawca został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. 

[ZT]2682[/ZT]


W trakcie działań „Bezpieczny weekend” funkcjonariusze pracowali również na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło 16 sierpnia około godz. 21.50 na Alei Niepodległości. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 51-letni pieszy wszedł na jezdnię w miejscu niewyznaczonym oraz zza zaparkowanych wzdłuż ulicy pojazdów i został uderzony przez jadący ulicą w kierunku Gdańska samochód. Pieszy z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala, została też pobrana od niego krew celem ustalenia jego stanu trzeźwości. Policjanci sprawdzili trzeźwość 28-latki kierującej mercedesem i ustalili, że była trzeźwa. Wyjaśniając okoliczności zdarzenia mundurowi przeprowadzili na miejscu również oględziny, szkic sytuacyjny i wykonali dokumentację fotograficzną. Czynności w sprawie cały czas trwają. 

Podczas „Bezpiecznego weekendu” policjanci odnotowali także 12 kolizji drogowych, zatrzymali 3 prawa jazdy i 5 dowodów rejestracyjnych pojazdów. W wyniku prowadzonych działań ujawnili również blisko 100 wykroczeń popełnionych przez wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dotyczyły one m.in. przekroczenia dozwolonej prędkości przez kierujących pojazdami (28 wykroczeń), korzystania przez nich z telefonu podczas jazdy (6 wykroczeń) i niekorzystania z pasów bezpieczeństwa (5). Funkcjonariusze zatrzymali również 5 rowerzystów, którzy jechali rowerem po chodniku. Wobec sprawców wykroczeń policjanci stosowali mandaty, pouczenia lub wnioski o ukarani do sądu.  

[ALERT]1566210727338[/ALERT]


 

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone