Zamknij
REKLAMA

Najlepsi kierowcy przejadą ulicami Sopotu - Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski

16:25, 13.08.2019 | J.F
REKLAMA
Skomentuj
Agnieszka Wołkowicz

Już po raz 22. rozegrane zostaną Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski Grand Prix Sopot – Gdynia. Trasa na której zmierzą się najlepsi polscy kierowcy, będzie poprowadzona ulicami Malczewskiego i Sopocką, łączącymi Sopot z gdyńskimi Karwinami. Wyścigi odbędą się w dniach 16-18 sierpnia.

Rywalizacja odbędzie się na leśnej trasie liczącej 3050 metrów długości. Odcinek składa się 18 zakrętów (11 prawych i 7 lewych). Różnica poziomów na trasie wynosi 64 metry. Najlepszy ubiegłoroczny kierowca, mistrz Polski Michał Ratajczyk, pokonał ją, jadąc samochodem mitsubishi lancer, w zaledwie 1:21,997 min.

  • Pierwszą okazją do spotkania z wyścigowymi autami, z których najmocniejsze rozwijają moc 700 - 800 KM i od 0 do 100 km/h przyspieszają w 1,5 - 2,5 sekundy, będą piątkowe (16 sierpnia) badania kontrolne. Przegląd odbędzie się na sopockim molo, w godzinach od 15.00 do 19.00. Będzie tam również możliwość spotkania kierowców. Otwarty dla kibiców briefing z zawodnikami odbędzie się na placu przy molo o godzinie 19.15, a po nim, o godz. 19.30 nastąpi uroczyste otwarcie 22. Grand Prix Sopot – Gdynia. W trakcie zawodów „sercem” wyścigu będzie rondo przy ul. Kolberga na sopockim Brodwinie.
  • Prawdziwe ściganie rozpocznie się  w sobotę, 17 sierpnia, o godzinie 10:00, kiedy wystartują podjazdy  treningowe. O 14:00 ruszy rywalizacja 9. rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. W niedzielę 18.08. podjazdy  treningowe rozpoczną się o 9:00, zaś do rywalizacji o punkty 10 rundy GSMP zawodnicy przystąpią o 12:00.

– Cieszę się, że Sopot i Trójmiasto po raz kolejny staną się nie tylko wakacyjną, ale i motoryzacyjno-sportową stolicą Polski. Jest to specyficzna jak dla kurortu dyscyplina sportu. Inne wyścigi górskie odbywają się na południu kraju, z dala od dużych aglomeracji. Tutaj jest Trójmiasto i Sopot, Monte Carlo skrojone na warunki polskie, a nasze zawody już po raz 22 przyciągają najlepszych polskich kierowców – powiedział Lesław Orski, dyrektor zawodów. – Wierzymy, że jak zawsze kibice tłumnie będą dopingować kierowców. Liczymy na frekwencję zarówno motomaniaków, wczasowiczów, jaki i mieszkańców Trójmiasta, chcących spędzić weekend w ciekawy sposób. Najmocniejsze i najszybsze samochody z pewnością przyciągną wielu mężczyzn, ale liczę również na panie, które coraz częściej interesują się motoryzacją – dodał Lesław Orski.

Wyniki zawodów oraz relację z kamer rozstawionych na trasie będzie można śledzić na stronach www.wyniki-online.pl, www.gsmp.pzm.pl; Zapraszamy także na stronę  organizatora – Automobilklubu Orski: www.akorski.pl 

(materiały prasowe)

Po rozegranych dotychczas 8. rundach GSMP, na czele klasyfikacji generalnej samochodów z nadwoziem zamkniętym jest Szymon Łukaszczyk (mitsubishi lancer), tuż za nim, z podobną liczbą punktów, Waldemar Kluza (skoda fabia) i Tomasz Myszkier (skoda fabia WRC).

 

REKLAMA
(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone