Zamknij

Sopot- podsumowanie weekendu na drodze

13:44, 06.08.2018 | Ewa Podlasińska
REKLAMA
Skomentuj

Ciąg dalszy akcji „Prędkość”.W ciągu weekendu policjanci odnotowali aż kilkadziesiąt przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości. Wzięli również pod lupę stan trzeźwości kierowców. Poruszających się pod wpływem alkoholu eliminowano z dalszej jazdy.

W sobotę policjantom dopomogli sami kierowcy. Zauważyli, że samochód renault laguna porusza się zygzakiem ulicą Armii Krajowej. Ujęli mężczyznę, którym okazał się 37 letni obywatel Ukrainy.  Badanie wykazało obecność w wydychanym powietrzu 3,5 promila alkoholu. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy, doprowadzono na komisariat, samochód odholowano na policyjny parking. Obecnie mężczyzna czeka  na wymierzenie kary.

Policjanci zaangażowano również w akcje będące skutkiem kolizji. Otrzymali  też wezwanie do wypadku drogowego, który miał miejsce w niedzielę o godzinie 13.30 na ulicy Powstańców Warszawy. Funkcjonariusze ustalili, że kierowca auta gwałtownie zahamował tuż przed dojeżdżającym na przystanek autobusem powodując konieczność gwałtownego zatrzymania się pojazdu. W wyniku zdarzenia, dwie starsze kobiety przewróciły się i doznały na tyle poważnych obrażeń, że odtransportowano je do szpitala. Funkcjonariusze wciąż ustalają okoliczności zdarzenia.

Policjanci apelują o rozwagę i stosowanie się do przepisów kodeksu drogowego. Zgodnie z prawem, za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i grzywna.  

(Ewa Podlasińska)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone