Zamknij
REKLAMA

Rowerzysta potrącił 77-letnią kobietę. Okazało się, że ma do odbycia karę

13:24, 08.08.2019 | J.F
Skomentuj
REKLAMA

W środę, 07.08.2019 r., około godz. 17.00 policjanci drogówki zostali skierowani do obsługi zdarzenia drogowego na ul. Armii Krajowej w Sopocie. Na miejscu funkcjonariusze wstępnie ustalili, że pewien rowerzysta, pomimo tego, że wzdłuż ul. Armii Krajowej jest droga dla rowerów, jechał po chodniku i potrącił idącą 77-latkę. W wyniku zdarzenia mieszkanka Sopotu upadła i doznała obrażeń. Rowerzysta razem z inną osobą pomógł podnieść się poszkodowanej kobiecie, ale potem odjechał z miejsca zdarzenia. Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci ustalili rysopis cyklisty i za pośrednictwem dyżurnego od razu przekazali go innym patrolom.

Po pewnym czasie rowerzysta sam wrócił na miejsce zdarzenia. Okazał się nim 38-letni mieszkaniec Sopotu. W rozmowie z funkcjonariuszami mężczyzna tłumaczył się, że miał coś pilnego do załatwienia. Funkcjonariusze sprawdzili jego trzeźwość i ustalili, że jest trzeźwy. Ponadto w wyniku sprawdzenia w policyjnych systemach ustalili, że 38-latek ma do odbycia karę 3,5 roku pozbawienia wolności za popełnione wcześniej przestępstwa, w tym m.in. za rozbój. Cyklista próbował jeszcze uciec z miejsca zdarzenia, ale natychmiast został on obezwładniony przez mundurowych i zatrzymany. Następnie policjanci doprowadzili go do sopockiej komendy i osadzili w policyjnym areszcie.

  • Na miejscu wypadku funkcjonariusze drogówki m.in. przeprowadzili oględziny, wykonali szkic sytuacyjny i ustalali świadków zdarzenia, natomiast pokrzywdzona 77-letnia kobieta z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Czynności w sprawie wypadku cały czas trwają.

Także w środę policjanci ruchu drogowego pracowali na miejscu wypadku, do którego doszło około godz. 12.00 na ul. Morskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 64-latek podczas cofania samochodem nie zauważył pieszej i ją potrącił. 95-latka w wyniku zdarzenia doznała obrażeń i została przewieziona do szpitala. Policjanci ustalili, że kierowca był trzeźwy. Ponadto funkcjonariusze przeprowadzili na miejscu zdarzenia oględziny, wykonali szkic sytuacyjny, sporządzili dokumentację fotograficzną oraz ustalali świadków zdarzenia. Mundurowi zatrzymali też prawo jazdy kierowcy mercedesa. Funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Policja: Apelujemy o rozwagę na drodze! Policjanci przypominają, że stosując się do przepisów ruchu drogowego oraz zachowując szczególną ostrożność można uniknąć wypadków i kolizji.

[ZT]2609[/ZT]

 

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA