Zamknij
REKLAMA

Zagraża nam Nikt-Nie-Wie-Kto? Magiczna gra festiwalu Literacki Sopot

12:00, 08.08.2019 | P.S
REKLAMA
Skomentuj
Fot. materiały prasowe

W piątek, 16 sierpnia, miłośnicy literatury brytyjskiej wezmą udział w grze miejskiej organizowanej w ramach festiwalu Literacki Sopot. Osoby zainteresowane udziałem spotkają się o godzinie 11 na Placu Mancowym położonym w Łazienkach Północnych, aby stamtąd wyruszyć w poszukiwaniu wskazówek, które pozwolą im zmierzyć się z zadaniami przygotowanymi przez organizatorów. Na uczestników "Sopockiej Szkoły Magii" czeka wiele atrakcji nawiązujących do klasyki literatury brytyjskiej, a także fantastycznego uniwersum ze znanej powieści J.K. Rowling.

Od 23 lipca fanpage festiwalu Literacki Sopot regularnie publikuje "Ciekawostki z Kart Czarodziejów". Nawiązując do charakterystycznych elementów magicznego świata "Harrego Pottera" organizatorzy koncentrują się na słynnych pisarzach literatury brytyjskiej.

"Czy wiecie, że Virginia Woolf (mugolom znana jako angielska pisarka i feministka, uważana za jedną z czołowych postaci literatury modernistycznej XX wieku) była również uznaną aktywistką na rzecz praw wilkołaków, a także pierwszą ich przedstawicielką w Ministerstwie Magii?" - czytamy na stronie festiwalowego wydarzenia.

"Uroczyście przysięgam, że knuję coś..."

Wciąż nieznana jest rola jaką w "Sopockiej Szkole Magii" odegra Przemysław Staroń - Nauczyciel Roku 2018, wykładowca akademicki, filozof, psycholog i... arcymag?

"Uroczyście przysięgam, że 16 sierpnia wyknujemy coś bardzo dobrego" - głosi tajemniczy post na facebookowej tablicy sopockiego nauczyciela.

Choć nie wiadomo, czym jest ów "coś", organizatorzy festiwalu przekonują, że arcymaga należy odnaleźć.

"Poszukiwania Arcymaga wciąż trwają...

Próby zlokalizowania go wykazały, że zanikają zaklęcia ochronne dokoła Miasta Sopot.

Informujemy o utworzeniu Specjalnych Oddziałów Ochronnych, wszystkich chętnych (doświadczenie nie jest istotne) zapraszamy 16 sierpnia o godzinie 11:00 na Plac Mancowy w Sopocie".

- Literacki Sopot, 28 lipca

Fot. Paweł Lęcki, materiały organizatora - Literacki Sopot

Wydarzenie na Facebooku: zobacz.

REKLAMA
(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

ShakShak

0 0

Super! Więcej takich inicjatyw! 16:30, 09.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone