Zamknij

Jak spędzić wakacje z dzieckiem? Sopockie darmowe propozycje

16:55, 18.07.2019 | P.S
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Facebook - Muzeum Sopotu

Wśród rozmaitych sopockich wydarzeń nie brakuje także oferty skierowanej do najmłodszych. W najbliższym czasie warte uwagi są z pewnością wakacyjne propozycje przedstawione przez Muzeum Sopotu oraz Minitece. Dla maluchów przygotowano bezpłatne projekcje filmowe, a także cykl warsztatów.

Zajęcia dla najmłodszych

Zajęcia będą obejmowały rozmaite aktywności. Dzieci poprzez zabawę rozwiną swoją wiedzę o świecie roślin i zwierząt, poznają historyczne ciekawostki, a także wezmą udział w warsztatach plastycznych, w ramach których ożywią swoją wyobraźnię. Wśród zabaw przygotowanych przez organizatorów przewidziano także zajęcia zdobnicze na drewnie oraz zabawy malarskie z wykorzystaniem naturalnych farb.

Program warsztatów

  • 21.07.19, godz. 12.00 – „Zaczarowany ogród”

Muzeum Sopotu znajduje się w pięknym ogrodzie. Dlatego, gdy pogoda na to pozwala staramy się, żeby warsztaty odbywały się na dworze. Poznając zaczarowany ogród wokół pięknej willi zaprzyjaźnimy się ze światem przyrody. Szablony z przygotowanymi motywami cisu, geranium, rododendronu, liliowca i magnolii pomogą nam poznać rośliny, które w nim rosną.Same szablony odbijemy na materiałowych torbach i pokolorujemy je.

  • 04.08.19, godz. 12.00 – „Drzwi z motywem”

W willi Claaszenów każde drzwi są inne. W tych nietypowych płaskorzeźbach wykonanych na specjalne zamówienie, odnaleźć można przedstawienia twarzy, ornamenty roślinne i zwierzęce. Czy uda nam się znaleźć drzwi ozdobione motywem ula i pszczół? Zaprojektujemy swoje zdobienia elementów drewnianych.

  • 11.08.19, godz. 12.00 – „Błotnisty obraz”

Lato sprzyja zabawie na świeżym powietrzu. Przyjrzymy się jaka gleba znajduje się w naszym ogrodzie. Zastanowimy się, czy ma zawsze ten sam kolor? Specjalnie przygotowanymi próbkami namalujemy błotnisty obraz, a ziemia stanie się naszą farbą.

Kino dla dużych i małych

Alternatywą dla zabaw przygotowanych przy Willi Claaszena są projekcje filmowe przy ul. Obrońców Westerplatte 16. Na piątkowe seanse organizowane w ramach "Letniego kina malucha" oraz "Letniego kina starszaka" zaprasza Biblioteka Sopocka. W repertuarze przewidziano znane i lubiane przez dzieci filmy animowane.

Terminy projekcji

  • 19 lipca - 10.00 - Letnie kino malucha / 11.00 - Letnie kino starszaka
  • 26 lipca - 10.00 - Letnie kino malucha / 11.00 - Letnie kino starszaka
  • 7 sierpnia - 10.00 - Letnie kino malucha / 11.00 - Letnie kino starszaka

[ZT]2429[/ZT]

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© esopot.pl | Prawa zastrzeżone