Zamknij

Luksusowy Lexsus w Sopocie

10:43, 03.08.2018 | J.F
REKLAMA
Skomentuj

Partnerem Motoryzacyjnym” Międzynarodowego Turnieju Tenisowego Sopot Open, w randze ATP Challenger został Lexus Trójmiasto.

 Z okazji rozgrywanych na kortach w Gdyni, zawodów Sopot Open- na Placu Przyjaciół Sopotu - stworzono mini miasteczko tenisowe, w którym przedpremierowo podziwiać można najnowszy model miejskiego crossover’a od Lexusa – model UX. Nazwa pochodzi od angielskiego słowa "Urban Explorer” znaczącego miejskiego odkrywcę! 

Pierwsza w Polsce prezentacja jeszcze przedprodukcyjnego egzemplarza w regularnej ekspozycji pojawią się w polskich stacjach dopiero pod koniec roku. Szacuje się, że w przypadku bazowego modelu cena przekroczy poziom 100 000 zł.

UX to pierwszy model Lexusa zbudowany w oparciu o nową platformę GA-C (Global Architecture – Compact), która została stworzona pod kątem zapewnienia optymalnych własności jezdnych, stabilności i bezpieczeństwa. Odznacza się ona szerokim wykorzystaniem w konstrukcji nadwozia stali o bardzo wysokiej wytrzymałości, zastosowaniem struktur pierścieniowych wokół otworów drzwiowych oraz użyciem wyrafinowanych technologii łączenia elementów – laserowego spawania metodą LSW (Laser Screw Welding) i klejenia strukturalnego. Wszystko to pozwoliło uzyskać nadwozie o bardzo dużej sztywności, a jednocześnie małej masie. Zmniejszeniu masy sprzyja też wykorzystanie aluminium w konstrukcji drzwi, przednich błotników oraz pokrywy silnika, a także wykonanie pokrywy bagażnika z kompozytów.

Podstawowa wersja UX 250h napędzana jest hybrydową jednostką spalinowo-elektryczną czwartej generacji z nowym, dwulitrowym silnikiem benzynowym, który współpracuje z silnikiem elektrycznym poprzez przekładnię e-CVT. 

Lexus Trójmiasto zapewniło flotą samochodów, które obsługują zawodników pomiędzy hotelem, a kortami tenisowymi w Gdyni.

We flocie znajdują się modele IS300h, dwie sztuki topowej limuzyny LS500h oraz SUV’y NX300h i RX450h.

Ponadto, na terenie kortów Arki, eksponowane jest piękne coupe – model LC. 

 

zdj: moto3m.pl 

(J.F)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone