Zamknij

Chcesz wynająć mieszkanie w Sopocie? Lepiej uważaj - możesz stracić pieniądze!

09:24, 18.07.2019 |
REKLAMA
Skomentuj

W ostatnich dniach policjanci z Sopotu otrzymali kilka zgłoszeń dotyczących oszustw przy wynajmie mieszkań. Mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego poinformował funkcjonariuszy, że informację o wynajmie mieszkania znalazł na jednym z portali. Wydało mu się ono wiarygodne, dlatego zarezerwował mieszkanie na kilka dni i wpłacił zaliczkę w kwocie ok. 600 zł. W dniu 15 lipca br. pokrzywdzony przyjechał do Sopotu i na miejscu ustalił, że nie ma bloku, w którym znajdować się miało mieszkanie. Szukając adresu spotkał też inną osobę, która podobnie jak on wpłaciła zaliczkę na wynajem tego samego mieszkania i szukała bloku. Kolejny pokrzywdzony, po tym jak tylko wpłacił zaliczkę w kwocie ponad 200 zł na wynajem mieszkania w innej części miasta, stracił kontakt z fałszywym właścicielem i do wynajmu mieszkania już nie doszło. Sopoccy funkcjonariusze wyjaśniają już wszystkie okoliczności tych spraw.

  • Policja: Apelujemy o ostrożność i przestrzegamy przed potencjalnymi oszustami, którzy mogą oferować noclegi w fikcyjnych pensjonatach, apartamentach oraz pokojach na terenie Sopotu. Przypominamy!!! Zanim zdecydujemy się przelać pieniądze na wskazane konto lub przekazać je do ręki, należy zweryfikować właściciela obiektu.

Okazja? Lepiej to sprawdź!

Pamiętajmy, że jeżeli nocleg kosztuje wyjątkowo mało, mieszkanie jest blisko morza i w pełni wyposażone, to trzeba takie ogłoszenie dokładnie zweryfikować. Większe kwatery i pensjonaty są z reguły wpisywane do rejestru w Urzędzie Miasta. Można tam zadzwonić i zapytać, czy taki pensjonat lub kwatera rzeczywiście istnieje. Zanim zdecydujemy się przelać pieniądze na wskazane konto radzimy zweryfikować właściciela obiektu. Aby nie zostać oszukanym powinniśmy zwrócić uwagę m.in. na:

  •  cena za wynajem - zbyt niska, w atrakcyjnym miejscu powinna nam dać do myślenia,
  • atrakcyjna lokalizacja, adres, który nie istnieje - zawsze sprawdźmy wskazany adres na mapach dostępnych w Internecie, jeśli nie istnieje lub pokazuje się na przykład w centrum parku miejskiego, mamy do czynienia z oszustwem,
  • czytaj komentarze - przed wybraniem kwatery warto też sprawdzić internetowe komentarze.

Po wpłaceniu zaliczki należy też zachować dowód wpłaty oraz historię e-maili i wiadomości tekstowych - radzi policja - to wszystko może pomóc w ustaleniu sprawcy oszustwa.

KMP Sopot

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© esopot.pl | Prawa zastrzeżone