Zamknij

"Motocykle" w Sopocie

08:19, 03.08.2018 | E.P
REKLAMA
Skomentuj

W środę policjanci drogowi włączyli się do kolejnej akcji związanej z bezpieczeństwem w ruchu drogowym

Tym razem były to „Motocykle”, które – jak sama nazwa wskazuje – obejmowały zmniejszenie zagrożeń powodowanych przez brawurowych motocyklistów, wyłączanie z ruchu kierowców motocykli nie posiadających uprawnień do prowadzenia pojazdów oraz kontrolę stanu technicznego. 

Mundurowi skontrolowali 19 kierowców motocykli. Wziąwszy pod uwagę ryzyko powodowane przez pojazdy jednośladowe, kontrola nie wypadła najlepiej. Jeden z motocykli nie miał sprawnego oświetlenia, za co kierowca został ukarany mandatem, inny śmiałek mknął beztrosko pomimo cofniętych nie bez powodu uprawnień, a kolejnych trzech nie posiadało przy sobie niezbędnych dokumentów. Kierowcy otrzymali mandaty. Można tylko mieć nadzieję, że kara odniesie zamierzony skutek.

Policjanci ponownie apelują do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów drogowych. Musimy pamiętać o bezpieczeństwie zarówno swoim, jak i innych. Pozornie niewielka kolizja motocykla z samochodem doprowadza najczęściej do śmierci motocyklisty. Przed wykonaniem manewru skrętu lub zmiany pasa, spójrzmy uważnie w lusterko. Motocykl najczęściej staje się widoczny dopiero w ostatnim momencie.

                                                  

 

 

 

 

 

(E.P)
REKLAMA

Komentarze (1)

JackJack

0 1

A ja apeluje do kierowców puszek, żeby jeździli bardziej uważnie. Odkąd jeżdżę na moto zdałem sobie sprawę, że za większość wypadków na drodze odpowiedzialne są... smartfony. Za każdym razem, gdy ktoś mi wyjedzie, zajedzie drogę, wymusi pierwszeństwo, to okazuje się, że gapi się w telefon!!! To jakaś plaga. 11:40, 03.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone